Darija Jurak uspješna na startu turnira parova u Dubaiju

Petar Jenjić • nedjelja, 17.02.2019.

Darija Jurak u paru s Ioanom-Ralucom Olaru stigla je do pobjede na startu WTA turnira u Dubaiju, hrvatsko-rumunjska kombinacija slavila je protiv Jennifer Brady i Sabrine Santamarije...

Turnir u Dubaiju uspješno je krenuo za Dariju Jurak koja igra u paru s Rumunjkom Ioanom-Ralucom Olaru. U prvom kolu turnira svladale su Jennifer Brady i Sabrinu Santamariju sa 6:4, 7:5 nakon sat i 22 minute igre.

Prvi i jedini break u prvom setu vidjeli smo u trećem gemu kada su Jurak i Olaru povele s 2:1, a zatim spasile četiri break lopte protivnica. Do kraja seta spasile su još dvije, a iskoristile su ukupno drugu set loptu.

U drugom smo setu vidjeli čak sedam oduzetih servisa. Hrvatsko-rumunjska kombinacija imala je dva breaka prednosti u jednom trenutku te u dva navrata još po break prednosti, no to nije uspjela sačuvati. Ipak, pri rezultatu 5:5 stigle su do novog breaka, a zatim mirno servirale za pobjedu.

Na putu prema četvrtfinalu igrat će protiv drugih nositeljica Nicole Melichar i Kvete Peschke.