Zimski sportovi

Kobayashi uvjerljivo slavio u Willingenu ispred Eisenbichlera i Zyle

Jan Šneler • nedjelja, 17.02.2019.

Na posljednjem natjecanju prije Svjetskog prvenstva u skijaškim skokovima, koje se održava u Austriji, u njemačkom Willingenu do pobjede je uvjerljivo stigao Japanac Ryoyu Kobayashi...

Nakon subotnjeg noćnog natjecanja u Willingenu, ove je nedjelje održano još jedno natjecanje, ali u popodnevnim satima. Jučerašnje treće mjesto, vodeći skakač u Svjetskom kupu Ryoyu Kobayashi popravio je današnjom pobjedom.

Pobjedu je ostvario na impresivan način. Nakon prvog kruga bio je uvjerljivo prvi, a odličnim drugim skokom samo je povećao prednost i osvojio ukupno 274.4 boda, odnosno 21.6 više od Markusa Eisenbichlera.

Treće mjesto pripalo je Poljaku Piotru Zyli. Jučerašnji pobjednik Karl Geiger zauzeo je tek šesto mjesto s 31.4 boda manje od pobjednika.

Slijedi trotjedna pauza u Svjetskom kupu zbog održavanja Svjetskog prvenstva koje je na rasporedu od 20. veljače do 3. ožujka u austrijskom Seefeld in Tirolu. Sudeći po natjecanjima ove sezone, Kobayashi je veliki favorit.