Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 17.02.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.383

Jan Šneler • nedjelja, 17.02.2019.

Pobjedom Dinama nad Slaven Belupom zaključeno je 21. kolo HT Prve lige. S obzirom na to da Modri za četiri dana igraju uzvratni susret nokaut faze Europske lige, ove su subote na teren izašli u bitno izmijenjenom sastavu...

Nakon poraza protiv Viktorije Plzen u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige, zagrebački Dinamo se na pravi način vratio u ritam. Protiv izuzetno čvrstog i organiziranog Slaven Belupa, Modri su došli do pobjede i na najbolji se način spremili za uzvratni susret koji je na rasporedu idućeg četvrtaka.

Vrlo miran bio je početak utakmice. Dinamo je kontrolirao igru, ali se Slaven Belupo vrlo dobro kretao i sprječavao ozbiljnije pokušaje Modrih. U 19. minuti Lovro Majer je pucao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Nismo previše vidjeli u prvom dijelu te možemo izdvojiti samo pokušaj Iyayija Atiemwena u 34. minuti koji je otišao visoko preko gola i dobru priliku Slaven Belupa pred sam kraj poluvremena. U 44. minuti, Danijel Zagorac loše je ispucao, loptu je praktički dodao Bruni Bogojeviću koji se ipak malo spetljao i slabo tukao.

U nastavku susreta, ponavlja se igra iz prvog dijela. Dinamo ima posjed i prividnu dominaciju, ali bez velikih prilika. Treba izdvojiti lijepu akciju u 56. minuti kada je Atiemwen u petercu prilično slabo reagirao. Najbolju priliku do tada, Dinamo je imao u 65. minuti. Komnen Andrić lijepo se oslobodio čuvara, izašao sam pred golmana, no njegov udarac nije bio precizan.

Kada već nije išlo iz kombinatorike i neke uigrane akcije, Dinamo je spasilo individualno rješenje Izeta Hajrovića. Bosanskohercegovački nogometaš s dvadesetak je metara iskosa prekrasno pogodio rašlje i doveo Dinamo u vodstvo. Odmah nakon pogotka, Nenad Bjelica je u igru ubacio Marija Šituma i Mislava Oršića, a drugi mu je vrlo brzo zahvalio.

U 78. minuti, Oršić je lijepom fintom izbacio čuvara iz igre i s dvadeset metara precizno pogodio suprotni vratarov kut te riješio pitanje pobjednika u današnjem susretu. Utakmicu je nakon drugog pogotka malo izgubila ritam, ali u 84. minuti Andrić opet ima solidnu priliku, no još jednom Dinamov napadač puca točno u vratara.

U 87. minuti Dinamo je skoro na isti način zabio i treći pogodak. Nakon sjajne kontre Oršića, Majer je tukao gotovo iz iste pozicije kao Oršić, ali njegov udarac pogađa stativu. Minutu kasnije, izuzetno raspoloženi Oršić proigrao je Marija Musu koji efektno radi lažnjak i finim udarcem pogađa suprotni vratarov kut.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a Bjelica će moći biti izuzetno zadovoljan igrom svoje momčadi u drugom dijelu susreta. Posebno važno za Dinamo je sjajna forma Oršića i Hajrovića koji bi trebali biti važan adut Modrih u četvrtak.