Serija promašaja Napoliju donijela samo bod protiv bezopasnog Torina

Jan Šneler • nedjelja, 17.02.2019.

U 24. kolu talijanske Serie A Napoli je dočekao Torino, no unatoč velikim prilikama i potpunoj dominaciji domaći nisu uspjeli uzeti puni plijen...

Zaključeno je 24. kolo Serie A, a veselja svakako ne nedostaje u Torinu. Juventusovi gradski kolege uzeli su vrijedne bodove na gostovanju kod Napolija koji sada zaostaje za vodećim sastavom Serie A čak 13 bodova. Napoli je dominirao cijelim susretom, bio po svim kriterijima bolja momčad, ali Torino se uspio izvući.

Od početka susreta domaći je sastav dominirao i stvarao sjajne prilike. U samo nekoliko minuta, velike šanse imali su Arkadiusz Milik i Lorenzo Insigne, no Salvatore Sirigu danas je branio maestralno.

Nakon pola sata igre, rezultat se nije mijenjao, a Napoli je nizao prilike. Ponovno su u glavnoj ulozi bili Insigne i Milik, ponovno bez uspjeha. Torina gotovo da i nije bilo u prvom dijelu i pravo je čudo kako su uspjeli sačuvati praznu mrežu.

U nastavku su se gosti malo probudili, ali nisu kreirali ništa spektakularno. Napoli s druge strane opet stvara prilike, no slično kao u prvom dijelu bezuspješno, a ponovno su u glavnoj ulozi omaleni Talijan i poljski napadač. U 62. minuti Milik je silovito tukao, ali Sirigu sjajno brani. Nešto kasnije, Insigne precizno tuče, ali ako ne brani Sirigu, loptu zaustavlja stativa.

Rezultat se nije promijenio, nogometaši Torina uspjeli su izdržati i uzeti bod iako vjerojatno niti sami nisu svjesni kako im je to uspjelo.

U ranijem terminu Inter je igrao protiv Sampdorije, naravno bez Icardija koji je pod tihom suspenzijom, a slavio je s 2:1. D'Ambrosio je doveo Inter u vodstvo, ali vrlo brzo pogrešku Škriniara kažnjava Gabbiadini. Ipak Nainggolan je donio sva tri boda Interu.

Asistent kod prvog gola bio je Ivan Perišić koji je odradio dobru utakmicu, a dobro je igrao i Marcelo Brozović.