Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 22.02.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 279

Branimir Korać • petak, 22.02.2019.

Zanimljivo otvaranje 22. kola HT Prve lige u Kranjčevićevoj. Rijeka je gostovala kod Rudeša i upisala pobjedu 4:2 iako je domaćin prvi došao do gola, ali već do poluvremena našao se u zaostatku...

Trebala je Igoru Bišćanu jedna ovakva utakmica i pobjeda. U nastavak sezone Riječani nisu najbolje krenuli i u borbi za drugo mjesto trebat će nizati pobjede, a kiksevi poput protivnika poput posljednjeplasiranog Rudeša su nedopustivi.

Bišćan ima velikih problema s izostancima, s druge strane Ivković u biti još uvijek slaže momčad i uigrava veliki broj novih igrača koji su došli u klub stoga je utakmica iz tog konteksta ponudila čak i dobar nogomet.

Rudeš je bolje otvorio utakmicu i prvi je zaprijetio Slugi koji je na gol liniji zaustavio loptu i spriječio pogodak, ali u 15. minuti domaćin dolazi do vodstva. Lončar je u kaznenom prostoru nakon kornera srušio Štrkalja, dosuđen je kazneni udarac, a Vilibald Vuco zabija za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog gola Riječani su preuzeli igru u svoje ruke i sve češće prijetili, a u završnici prvog dijela stigli su i do preokreta. Prvo je Pavičić srušen u 16 metara, a Gorgon iz kaznenog udarca izjednačio je na 1:1 da bi dvije minute kasnije, u 43. minuti, Kvržić nabacio, a Acosty glavom poslao loptu u mrežu za 2:1.

U nastavku susreta bolja i konkretnija Rijeka dolazi i do trećeg pogotka u 59. minuti. Dobar posao odradio je Robert Murić koji je proigrao Gorgona, on dolazi pred inače dobrog Banića i ne griješi te pogađa za 3:1.

Prijetio je i Rudeš, u jednom trenutku završila je lopta iza leđa Sluge, ali označeno je zaleđe da bi praktički u narednom napadu Rijeka došla i do četvrtog gola. Kvržić je asistirao, lopta je došla do Puljića koji zabija za 4:1.

Rudeš je do kraja susreta uspio samo smanjiti na konačnih 4:2 preko Juranovića. Rijeka je tako stigla do tri boda na koja je i računala te je spriječila kiks protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva.