Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 23.02.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6708
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Gorica
Gorica

Bez golova na Poljudu, Hajduk i Gorica ponovno podijelili bodove

Petar Jenjić • subota, 23.02.2019.

Nogometaši Hajduka i Gorice odigrali su bez pogodaka na Poljudu u sklopu 22. kola HT Prve lige, u jednoj utakmici u kojoj je domaćin bio nešto opasniji, ali nije uspio iskoristiti svoje prilike...

Emir Sahiti
69'
Cherif Pape Ndiaye
68'
11
Justin Mathieu
90'+2'
Sergej Jakirović

Niti u trećoj utakmici ove sezone Hajduk nije uspio doći do pobjede protiv Gorice. Po jakom vjetru odigran je ovaj dvoboj na Poljudu, a susret je završio bez pogodaka. Domaća je momčad tijekom susreta bila nešto konkretnija, no cjelokupni dojam nije bio pretjerano dobar te se ovakav rezultat nakon 90 minuta čini i više nego pravedan.

Utakmica je krenula po jakom vjetru, a u prvih desetak minuta nismo vidjeli prevelike opasnosti prema ijednim vratima. Najbolju priliku, do tada na susretu, gosti su imali 16. minuti kada je Farouk Miya uzeo loptu Anti Palaversi i proigrao Lukasza Zwolinskog koji je sam izbio prema Josipu Posavecu. Međutim, vratar Hajduka obranio je pokušaj napadača Gorice, a lopta se odbila malo pored stative.

Hajduk je bio nešto konkretniji u nastavku narednim minutama, pokušavali su iz daljine Fran Tudor i Anthony Kalik, no domaći igrači nisu uspijevali pogoditi niti okvir gola. U 33. minuti, na drugoj je strani, Miya je ubacio u peterac, a Zwolinskom je malo nedostajalo da skrene loptu u mrežu.

Najbolju priliku domaćin je imao u 37. minuti kada je Tudor centrirao s desne strane za Jaira koji je promašio zicer i poslao loptu malo pored stative. Do kraja poluvremena vidjeli smo još po jedan pokušaj sa svake strane, no bez prevelike opasnosti po gol protivnika.

Gotovo pa bez prave prilike prolazilo je drugo poluvrijeme. Bili su povremeno imali periode kratkotrajne terenske inicijative, ali Kristijan Kahlina nije imao previše posla na golu Gorice.

U posljednjih desetak minuta Hajduk je pritisnuo tražeći pobjednički pogodak. Najbolju priliku imao je Mijo Caktaš kada je pucao glavom, a zatim Adam Gyurcso iz voleja početkom sudačke nadoknade, međutim, nisu uspjeli pogoditi okvir gola.