Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 24.02.2019, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 816
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kristijan Novosel

Blijedo izdanje na Aldo Drosini, Istra i Lokomotiva odigrali bez golova

Petar Jenjić • nedjelja, 24.02.2019.

Nogometaši Istre 1961 i Lokomotive nisu odigrali utakmicu za pamćenje u sklopu 22. kola HT Prve lige. Dvoboj na Aldo Drosini završen je bez golova, uz tek nekoliko dobrih prilika...

Treće uzastopno kolo nogometaši Lokomotive ne znaju za pobjedu, a drugo uzastopnu utakmicu odigrali su 0:0 protiv momčadi koja je, barem po stanju na tablici, lošija od njih. Nakon remija u Kranjčevićevoj protiv Rudeša, danas su istim rezultatom Lokosi odradili gostovanje kod Istre 1961.

Podjelom bodova Istra je došla do 17 bodova, a prvog nakon dva uzastopna poraza, te se sada nalazi na četiri boda zaostatka za zaprešićkim Interom. S druge strane, zagrebačka momčad gubi priključak za Rijekom i Osijekom, a iza Zekićeve momčad zaostaje četiri boda.

Više je prijetila Lokomotiva u prvih petnaestak minuta, a iz tog perioda vrijedi izdvojiti dva pokušaja. Prvo je pokušao Uzuni s deset metara, no lopta je otišla pored gola, da bi nekoliko minuta kasnije Lecjaks okušao udarac iz voleja, no loptu je lako skupio vratar domaće momčadi.

Lokomotiva je kroz prvo poluvrijeme bila konkretnija, za razliku od domaćina koji nije ozbiljnije ugrozio protivnička vratara. Iz prvog dijela potrebno je izdvojiti i pokušaj Ivanušeca iz 32. minute, no njegov je slobodni udarac otišao pored gola.

Niti drugo poluvrijeme nije donijelo preveliku promjenu, kako u igri, tako i u rezultatu. Tako sve do same završnice nije bilo konkretnih prilika, po jedne sa svake strane.

U 89. minuti Bruno Savio lijepo je prošao po desnoj strani Lokomotivine obrane stigao negdje oko ruba kaznenog prostora i iskosa pucao, no nije pogodio okvir gola. Dvije minute kasnije pokušao je Drožđek na sličan način ugroziti gol Istre, no Čondrić nije imao problema.