Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, 24.02.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 4.304

Jan Šneler • nedjelja, 24.02.2019.

Nakon velikog trijumfa protiv Viktorije iz Plzena u uzvratnom susretu šesnaestine finala Europske lige, Dinamo je nastavio s pobjedama u HT Prvoj ligi. U 22. kolu na Maksimiru su Modri s 3:0 slavili protiv trećeplasiranog Osijeka...

Na prohladnom Maksimiru pred nešto manje od 5.000 gledatelja, nogometaši Dinama došli su do 18. pobjede u HT Prvoj ligi. U 22. kolu, Modri su uvjerljivo slavili protiv Osijeka i zadržali prednost od velikih 16 bodova ispred drugoplasirane Rijeke.

Već nakon osam minuta susreta, Dinamo je došao do vodstva. Jednim proigravanjem cijela osječka obrana je izbačena, Mario Šitum istrčao je sam ispred vratara, no nesebično dodao u prazan prostor Komnenu Andriću. Napadač Dinama poslao je loptu prema praznoj mreži, Boško Šutalo pokušao je spasiti situaciju, ali je samo potvrdio pogodak Dinama.

Dinamo je bio bolji tijekom uvodnih minuta, a vrlo brzo stigli su Modri do povećanja vodstva. U 21. minuti još jednom smo vidjeli lijepu akciju Dinama. Andrić se othrvao čuvao i poput Šituma kod prvog pogotka, nesebično dodao do Iyayija Atiemwena koji bez problema pogađa praznu mrežu. Trener Dinama Nenad Bjelica sigurno je bio presretan ovom akcijom jer su njegova dva nova pojačanja sudjelovala u njoj, a ujedno su u ovom susretu došli do prvijenca.

Do kraja prvog dijela nizale su se sjajne prilike Dinama. Već dvije minute nakon drugog pogotka Amir Rrahmani upošljava Amera Gojaka koji tuče s 18 metara, ali Marko Malenica lijepo brani. U 27. minuti, Andrić se ponovno fenomenalno gradi, dodaje do Gojaka koji ne vidi potpuno samog Šituma. Konačno, u posljednjim minutama prvog dijela, Dinamo je napravio tri sjajne prilike.

U 41. minuti Rrahmani je sve sam napravio, lijepo uposlio Šituma koji fantastično puca malo iskosa, ali pogađa spoj prečke i stative. Iz odbijene lopte, Atiemwen puca visoko iznad gola. Dvije minute kasnije, Petar Stojanović oštro je ubacio u peterac, ali Andrić u padu gađa preko gola. Posljednja prilika Dinama do odmora bila je u 44. minuti. Gojak je htio ubaciti, njegova lopta nije bila brza, ali je dobila poseban efe i prevarila vratara i pogodila stativu.

Osijek u prvom dijelu nije uputio udarac u okvir gola i gosti mogu biti zadovoljni što su samo dva pogotka primili. U nastavku susreta, ponovno Dinamo dominira. U 53. minuti Lovro Majer lijepo se namješta na dvadesetak metara, no njegov udarac Malenica sjajno brani. Dvije minute kasnije pucao je i Šitum, ali još jednom krilo Dinama nije bilo precizno.

U 58. minuti, Atiemwen i Majer su kombinirali, Majer je oštro ubacio u peterac, osječki stoperi slabo reagirali, a Šitum ne uspijeva ugurati loptu u gol. Mora se priznati kako je Malenica još jednom odlično reagirao. Dvije minute potom, Dinamo dolazi do trećeg pogotka.

Majer izvodi korner, a Rrahmani je najviši u skoku i ispred Malenice šalje loptu u suprotni kut. Dinamov branič ovim pogotkom na najbolji je način proslavio 25. rođendan. Ritam utakmice poslije trećeg pogotka malo je opao, a Osijek je ubilježio i nekoliko poluprilika. Ipak, najbolju šansu imao je Dinamo u 85. minuti. Malenica je slabo izboksao loptu koja dolazi do Stojanovića. Bek Dinama isprve tuče s ruba šesnaesterca, ali osječki vratar uspijeva odbiti loptu u korner.

Rezultat se više nije mijenjao, a Dinamo je uvjerljivo stigao do nove pobjede. S druge strane, Osijek odlazi kući s porazom, ali može biti sretan što nisu teže nastradali.