Show na Wembleyju: Manchester City uzeo Carabao Cup, Kepa odbio zamjenu, Sarri dobio "slom živaca"

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2019.

U finalu Carabao Cupa na Wembleyju sastali su se Chelsea i Manchester City, a City je slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca. U 120 minuta bilo je 0:0, a nakon toga su Cityjevi igrači bili mirniji i s 4:3 došli do trofeja...

Manchester City odnio je trofej pobjednika Liga kupa slaveći u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca protiv Chelseaja. Susret je to o kojem se neće dugo pričati zbog same kvalitete igre već zbog totalnog kaosa u posljednjim trenucima drugog produžetka kada je Kepa odbio napustiti travnjak.

Naime vratar Chelseaja mučio se u produžecima i s grčevima, ali i zaradio je jedan neugodan udarac i Maurizio Sarri poslao je na zagrijavanje Willyja Caballera te prijavio zamjenu. No, Kepa je uporno odbijao izaći tvrdeći kako je s njim sve u redu, Sarri je totalno izgubio živce dok je Caballero čekao na ulazak, talijanski stručnjak htio je čak i napustiti teren, u sve se uključio i Zola tražeći od Kepe izlazak, nagovarao ga je i David Luiz, ali sve bezuspješno.

Show je zaključen ostankom Kepe na terenu, a kada su krenuli dogovori oko izvođenja penala, Sarri se povukao vidno ljut na svog vratara. Kepi ne bismo bili u koži, nije spasio svoju momčad, obranio je jedan penal, kod jednog mu je lopta izmigoljila ispod ruke, ali u ruletu penala ipak su krivci za Chelseajev poraz Jorginho koji je očajno izveo penal i David Luiz koji je stresao vratnicu.

Embed from Getty Images

Inače susret nije bio niti sličan onom dvoboju koji je nedavno završio 6:0 za City, puno čvršći i kompaktniji Chelsea ovaj put je u potpunosti zaustavio City i poražen je tek na penale.

Očekivano Manchester je imao više loptu u nogama i bio opasniji, ali i Chelsea je prijetio. U 66. minuti bio je vrlo blizu pogotka kada je Kante bio u sjajnoj prilici, ali pucao je preko gola.

Manchester je pak najbolju priliku propustio u 110. minuti kada je Aguero bio pred vratima, ali nije uspio ugurati loptu u mrežu nakon dodavanja Sterlinga.

U konačnici Sarri ostaje u čekaonici na prvi trofej, a Guardiola uzima još jedan u nizu.