Zagreb ostvario prvu pobjedu, vodeći trojac uspješan na gostovanjima

Ivan Šola • nedjelja, 24.02.2019.

Odigrano je 18. kolo Treće HNL Zapad u kojem je vodeći trojac na tablici upisao pobjede na gostovanjima. Najefikasnija utakmica odigrana je u Krapini gdje je Vinogradar slavio s 4:2, dok su Dubrava i Orijent upisali minimalne pobjede u Zagrebačkim kvartovima. Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Zagreba koja je upisala prvu prvenstvenu pobjedu savladavši Krk, a do domaćih pobjeda stigli su još Jadran i Kurilovec. Vrbovec je u posljednjim sekundama slavio u Ponikvama, dok su preostale dvije utakmice na Kantridi i Dugom Selu završile bez pobjednika.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Kantridi gdje su Opatija i Trnje odigrali susret bez pobjednika. Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova na kraju najrealniji ishod utakmice. Igrala se 32. minuta kada je glavni sudac utakmice Matej Bezelj dosudio kazneni udarac za Opatiju, a siguran realizator za 1:0 bio je Anton Baltazar Bogolin. Drugo poluvrijeme pripalo je gostima, a nagrada za bolju igru stigla je u 65. minuti kada je Vlatko Martinović postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Još jedna podjela bodova viđena je u Dugom Selu gdje su istoimeni domaćin i Jarun odigrali vrlo dobru utakmicu koja je na kraju završila bez pobjednika 1:1. Igrala se 36. minuta utakmice kada je gostujući igrač Matej Pavletić zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja u izglednoj poziciji za postizanje pogotka. Unatoč igraču manje Jarun je u 59. minuti zahvaljujući Marku Tadiću poveo 0:1. Do kraja susreta pritisak domaćina se isplatio u 86. minuti kada je Josip Galić postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Dramatičan je bio kvartovski derbi u kojem su nogometaši Španskog u posljednjim minutama ispustili bodove protiv Dubrave. Domaćini su nakon sat vremena igre ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Karlo Zebić. Ipak i s igračem manje Špansko je u 72. minuti preko Ante Ćurkovića stiglo u vodstvo. Prava drama je uslijedila u sudačkoj nadoknadi, prvo je u Adel El Saleh nakon velike greške domaćeg vratara zabio za izjednačenje, da bi već u sljedećem napadu Filip Hodak neobranjivo zatresao mrežu za 1:2, te za veliko slavlje Dubravaša.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kurilovca koji su na domaćem terenu zasluženo savladali Novigrad 3:1. Igrala se 23. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Dino Dukađin. Do kraja poluvremena domaća je momčad preko Marina Matoša izjednačila na 1:1. U nastavku mreže su mirovale sve do 75. minute kada je Mislav Čunčić doveo Kurilovec u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 89. minuti kada je Ivan Rajić postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Derbi kola odigran je u Poreču gdje su nogometaši Jadrana ostvarili devetu prvenstvenu pobjedu nadigravši pred svojim gledateljima HAŠK 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u ranoj fazi utakmice kada je domaći napadač Robert Vlizlo postigao dva gola za vodstvo 2:0. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda za pogodak, ali se rezultat više nije mijenjao.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Krapini gdje je su gledatelji mogli vidjeti šest pogodaka u pobjedi Vinogradara nad domaćim Zagorcem 4:2. Mreže su mirovale sve do 38. minute kada je Igor Prijić sigurno realizirao kazneni udarac za 0:1, a do kraja poluvremena domaća je momčad izjednačila preko Matije Majcenića. Gosti su sredinom drugog dijela prelomili utakmice zahvaljujući Igoru Prijiću koji je u razmaku od par minuta povisio prednost na 1:3. Pitanje pobjednika riješeno je u 71. minuti kada je Marko Kelava zabio za 1:4. Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 86. minuta kada je konačan rezultat 2:4 postavio Krunoslav Sedak.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Ponikvama gdje su nogometaši Vrbovca u posljednjim sekundama susreta odnijeli sva tri boda. Igrala se 42. minuta utakmice kada je Luka Nakić doveo gostujući sastav u vodstvo, a samo tri minute kasnije Grga Štimac vraća stvari na početak 1:1. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreže se nisu tresle sve do 93. minute kada Josip Colarić neobranjivo šalje loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:2.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Zagreba koji su na domaćem terenu ostvarili prvu pobjedu savladavši Krk s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 54. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marko Bubnjić.

Do 12. prvenstvene pobjede stigla je momčad Orijenta koja je na gostovanju u Maksimiru savladala istoimenog domaćina 1:0. Igrala se 42. minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Vedran Gerc. Isti je igrač u nastavku susreta mogao povećati vodstvo Orijenta, ali nije zabio iz kaznenog udarca.