Uvjerljiva pobjeda Uranije, drugi uzastopni poraz Junaka

Ivan Šola • ponedjeljak, 25.02.2019.

Odigrano je 16. kolo treće HNL Jug u kojem su domaćini gostima prepustili samo mrvice, od šest odigranih utakmica, u njih pet su slavile domaće momčadi, dok je jedini od gostiju bod izvukao Imotski. Za iznenađenje kola pobrinuo se BŠK Zmaj koji je svladao vodeću momčad prvenstva Junak s 2:1. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Uranije, dok su Kamen, Primorac i Croatia također upisali nove pobjede. Zbog loših vremenskih uvjeta odgođene su dvije utakmice.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši biogradskog Primorca koji su na domaćem terenu s 3:1 svladali GOŠK iz Dubrovnika. Domaćini su u vodstvo došli već u sedmoj minuti kada je gostujući igrač Toni Žile poslao loptu u vlastitu mrežu. Igrala se 22. minuta kada je Primorac zahvaljujući Ivici Zeliću udvostručio vodstvo, a do kraja poluvremena Vedran Ješe povisuje rezultat na 3:0. U nastavku susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 60. minuta kada je Mislav Glavinić postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Dosta pozornosti privukla je utakmica u Zmijavcima gdje je aktualni prvak Croatia upisao sedmu prvenstvenu pobjedu svladavši Split 3:1. Igrala se 40. minuta utakmice kada su domaćini preko Tomislava Gudelja došli u zasluženo vodstvo. Uzbuđenja su čekala sve do samog kraja susreta kada je u 79. minuti svojim drugim zgoditkom Tomislav Gudelj povisio prednost na 2:0. Samo dvije minute kasnije gosti su izborili kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao Drago Gabrić za 2:1. Konačan rezultat utakmice 3:1 postavio je Mijo Šabić na samom kraju susreta.

Za malo iznenađenje pobrinuli su se igrači Imotskog koji su na gostovanju u Pločama izvukli bod protiv vrlo dobre momčadi Jadrana. Mreže su mirovale sve do 58. minute kada su gosti preko Josipa Cikojevića došli u vodstvo. Deset minuta kasnije veliku neopreznost u gostujućoj obrani koristi Nino Maleta, te šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 1:1.

Iznenađenje kola dogodilo se na Korčuli gdje su igrači Zmaja svladali vodeću momčad prvenstva Junak iz Sinja. Domaća je momčad bolje ušla u susret, te su u 24. minuti preko Marija Marića stigli u vodstvo. Na samom kraju poluvremena Zmaj je zahvaljujući Pjeri Škariću udvostručio vodstvo na 2:0. U drugom dijelu gosti su zaigrali bolje, ali samo su uspjeli uljepšati poraz. Igrala se 69. minuta utakmice kada je Stipe Barać iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat 2:1.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Ivanbegovini gdje su nogometaši domaćeg Kamena ostvarili osmu prvenstvenu pobjedu svladavši Neretvu 3:1. Igrala se 24. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Miroslav Krištić, a samo deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Marin Jonjić. Pitanje pobjednika bilo je riješeno na samom kraju prvog dijela kada je Tomislav Žužul zabio za 3:0. U drugom poluvremenu gosti su uspjeli uljepšati poraz, igrala se 85. minuta kada je Dragan Brečić iz kaznenog udarca zabio za 3:1.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Uranije koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 svladali Zagoru. Mreže su mirovale sve do 52. minute kada je Mario Pejković doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti zahvaljujući Emanuelu Rossetu, dok je na samom kraju susreta Mario Pejković postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3:0.