Zimski sportovi

Johaug do novog svjetskog zlata, Malec 64.

Petar Jenjić • utorak, 26.02.2019.

Therese Johaug osvojila je još jedno zlato na Svjetskom prvenstvu u skijaškom trčanju koje se održava u Seefeldu. Danas je Norvežanka slavila u disciplini 10 kilometara klasičnim načinom...

Još jedno zlato stiglo je oko vrata norveške skijaške trkačice Therese Johaug koja je danas na Svjetskom prvenstvu u Seefeldu slavila u utrci na deset kilometara klasičnim načinom. Podsjetimo, prvo je zlato osvojila u subotu u utrci na 15 kilometara.

Johaug je do pobjede stigla s vremenom 27:02.1 minuta, drugo mjesto pripalo je Fridi Karlsson iz Švedske koja je zaostala 12.2 sekunde, dok je broncu osvojila Ingvild Flugstad Oestberg s 35.6 sekundi zaostatka za pobjednicom.

Jedina hrvatska natjecateljica Vedrana Malec zauzela je 64. mjesto u konkurenciji 74 natjecateljice. Za Johaug je kasnila 5:22.4 minute.