Vodeni sportovi

Jadran visoko poražen od Olympiakosa, Grci sve riješili u prvom poluvremenu

Branimir Korać • utorak, 26.02.2019.

Vaterpolisti splitskog Jadrana nisu imali nikakve šanse u devetom kolu skupine B Lige prvaka, u svom bazenu ugostili su Olympiakos i glatko izgubili...

Olympiakos je potvrdio status favorita u dvoboju protiv Jadrana i glatko je slavio s 8:3. Grci su odigrali odličnu utakmicu i već u prvom poluvremenu stvorili su ogromnu prednost.

Od početka susret je išao u jednom smjeru i na poluvremenu su Grci vodili s visokih 6:0. Na vratima Olympiakosa briljirao je Josip Pavić, obrana Grka odrađivala je sjajan posao, a tek u trećoj dionici domaćin je došao do prvog pogotka.

Sva tri svoja gola Jadran je postigao u trećoj četvrtini, dva puta strijelac je bio Ivan Domagoj Zović, a jednom Nikola Milardović te je domaćin smanjio na 3:7 uoči posljednje četvrtine.

Tamo nije bilo nikakve neizvjesnosti, zadržali su gosti kontrolu nad susretom, a vodstvo su dodatno povećali preko grčkog reprezentativca Ioannisa Fountoulisa.

Zović s dva gola na jednoj strani te Mourikis i Paulo Obradović s po dva na drugoj strani vili su najefikasniji u ovom dvoboju.