Barcelona u finalu Kupa kralja, efikasnim nastupom kaznila domaće promašaje

Jan Šneler • srijeda, 27.02.2019.

Barcelona je prvi finalist Kupa kralja. U uzvratnom dvoboju polufinala slavila je s čak 3:0 usred Madrida i ostavila Real bez borbe za trofej. U Barceloni bilo je 1:1, a u Madridu su gosti s tri gola u drugom poluvremenu došli do finala...

Nakon neriješenog ishoda iz prvog susreta (1:1), očekivali smo uzbudljivi uzvratni susret polufinala španjolskog Kupa kralja između Real Madrida i Barcelone. Ipak, dobili smo susret u kojem je domaći sastav promašivao, a Barcelona nemilice trpala, unatoč slabijem nastupu.

Prvi dio u potpunosti je prošao u dominaciji Reala. Već u prvih pola sata dvije sjajne prilike imao je Junior Vinicius, no mladi napadač Reala nije bio precizan. Barcelona nije puno prijetila u prvom dijelu i Real je doista izgledao kao momčad koja bi mogla srušiti Katalonce.

Embed from Getty Images

Krajem prvog dijela, ponovno Junior ima dobru šansu, no još jednom nije bio precizan. Nešto ranije Marc-Andre Ter Stegen sjajno je obranio i pokušaj Karima Benzeme. Nastavak susreta počeo je slično kao i prvih 45 minuta. Benzema je u 49. minuti lijepo pucao glavom, ali malo preko gola. Ipak, minutu kasnije, Barcelona dolazi do vodstva.

Luis Suarez je precizno tukao u šesnaestercu i pogodio za vodstvo Katalonaca. Niti nakon primljenog pogotka, Real nije posustajao. Toni Kroos i Sergio Requilon su također probali svoj šut, ali opet Ter Stegen pokazuje svoju klasu. Nažalost po domaće, vrlo brzo splet nes(p)retnih okolnosti ih je uništio.

U 69. minuti, Ousmane Dembele je ubacio, a Raphael Varane u pokušaju da izbije loptu ispred Suareza, šalje ju u vlastitu mrežu. Par minuta kasnije, griješi Casemiro i radi prekršaj u šesnaestercu, a Suarez preciznim udarcem s bijele točke postavlja konačnih 0:3. Ostaje osjećaj kako Real nije zaslužio izgubiti tako velikom razlikom, ali mora se priznati kako je Barcelona danas bila prilično uvjerljiva.

Što se tiče hrvatskih reprezentativaca, Ivan Rakitić i Luka Modrić odigrali su svih 90 minuta za obje momčadi i zaradili solidnu ocjenu.