Espanyol 3:1 Valladolid
Valladolid

Espanyol rutinski slavio u uzbudljivom susretu protiv Valladolida

Jan Šneler • subota, 02.03.2019.

U 26. kolu španjolske La Lige, Espanyol je na svom terenu došao do 3:1 slavlja protiv Valladolida i privremeno preuzeo 11. mjesto na tablici...

Kao što se i očekivalo, Espanyol je došao do pobjede nad Valladolidom u 26. kolu La Lige. Iako konačni rezultat govori o rutinskom slavlju domaćeg sastava, Valladolid je imao priliku doći do vodstva, ali su gosti promašili kazneni udarac u prvom dijelu.

Susret nije mogao početi bolje za domaći sastav. Borja Iglesias lijepo se oslobodio, primio loptu u šesnaestercu i lobao golmana za 1:0. Prošlo je tek 18 sekundi susreta i Espanyol je vodio. Zanimljivo, ovo nije najbrži pogodak u La Ligi, no ima poveznice s ovim klubovima. Naime, najbrži pogodak djelo je Josebe Llorentea iz 2008. godine kada je u dresu Valladolida zabio protiv Espanyola za malo više od sedam sekundi.

Gosti su bili u potpunom šoku i samo minutu kasnije, Sergi Darder mogao je potpuno slomiti Valladolid, no Jordi Masip dobro brani. Domaći su bili bolji u početku, no mogli su definitivno više napraviti. Valladolid se uspio konsolidirati i u 17. minuti stići do izjednačenja. Strijelac pogotka bio je Ruben Alcaraz koji je preciznim udarcem vratio goste u igru.

Embed from Getty Images

Igra se malo primirila nakon uzbudljivog početka, a malo prije kraja prvog dijela, gosti su mogli potpuno šokirati Espanyol. Valladolid je dobio kazneni udarac, no loše je tukao Sergi Guardiola i Diego Lopez je obranom spasio domaće. U nastavku susreta, Espanyol je ponovno rano došao do pogotka. Nakon odlične prilike Dardera u 47. minuti, Mario Hermoso je deset minuta kasnije bio spretan u šesnaestercu i zakucao za 2:1.

Espanyol ovoga puta nije pao nakon postignutog pogotka te su nastavili s pritiskom. U 65. minuti, Lei Wu je sjajnim šutom donio domaćima treći pogodak i riješio pitanje pobjednika. Par minuta kasnije, Iglesias je zabio i četvrti pogodak, ali je isti poništen zbog zaleđa. Do kraja se rezultat više nije mijenjao te su domaći zasluženo došli do nove pobjede.