Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 02.03.2019, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1.843

Mihaela Bradovski • subota, 02.03.2019.

U prvom subotnjem susretu 23. kola HT Prve lige Gorica je bez problema došla do pobjede protiv Rudeša. Na svom stadionu sve je riješila već u prvom poluvremenu...

Goričani su s glatkih 3:1 slavili protiv Rudeša u susretu 23. kola HT Prve lige. Odradili su dobru utakmicu, dominirali i stvarali prilike, a na kraju su mogli i uvjerljivije slaviti.

Nakon poraza i dva remija, Goričani su tako stigli do pobjede i osigurali se da će i nakon ovog kola ostati na petoj poziciji ispred splitskog Hajduka koji trenutno ima četiri boda manje i tek treba u nedjelju odigrati svoju utakmicu protiv Intera u Zaprešiću.

Rudeš ostaje u čekaonici za prvu pobjedu ove sezone i sve bliže je matematičkom ispadanju iz lige. Ovdje je doduše prvi imao veliku priliku za vodstvo kada je u osmoj minuti Juranović iz slobodnjaka iskosa skoro iznenadio Kahlinu, ali je pogodio gredu. Nedugo zatim Banić brani vrlo dobar udarac Suka izvana da bi u 21. minuti Gorica povela.

Miya je odradio dobar posao, ubacio je na drugu vratnicu gdje do lopte dolazi Lovrić, on je šalje u sredinu za Cherifa Ndiayea koji bez problema zabija.

U 37. minuti domaćin dolazi i do drugog pogotka. Muhammed je ovaj put sjajno ubacio s desne strane, na pet metara ostao je nečuvan Zwolinski koji glavom rutinski zabija za povećanje prednosti.

Na odmor se otišli s visokih 3:0 za Goricu, nakon ubačaja s desne strane Suka, obrana Gorice nije očistila prijetnju, osim toga ostavila je Ndiayea posve samog na drugoj vratnici gdje on iz blizine pogađa praznu mrežu.

U nastavku susreta Goričani su održavali prednost, a mogli su i do novog pogotka, U 61. minuti Lovrić je odlično pobjegao i došao pred Banića, lijepo ga je prebacio, ali u posljednji trenutak s gol linije loptu u vratnicu odbija Šuto.

Gosti su do počasnog pogotka došli u 82. minuti kada je Lisakovič došao sam pred Kahlinu i rutinski zabio, a dvije minute kasnije moglo se dodatno "zagužvati", ali Juranović malo kasni na ubačaj s desne strane i ostaje 3:1 što je bio i konačan rezultat.