Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 02.03.2019, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.820
Dinamo

Vratnica se ispriječila pobjedi Lokosa protiv Dinama, remi u drami u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 02.03.2019.

Serija Dinamovih pobjeda u HT Prvoj ligi je zaustavljena. Modri su remizirali u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive, poveli su preko Olma, uzvratio je Uzuni, a na kraju je Dinamu pomogla i vratnica koja je u sudačkoj nadoknadi zaustavila Lorena Maružina...

Lokomotiva je prvi put ostala neporažena protiv Nenada Bjelice. U prvom dijelu sezone Dinamo je dva puta slavio s po 1:0, ali ovaj put Lokosi su uspjeli izvući bod, a imali su i veliku priliku za pobjedu.

Ponovno je Bjelica izmiješao momčad, ali bez obzira na to Modri su bolje ušli u utakmicu. Već u osmoj minuti Komnen Andrić pucao je glavom nakon ubačaja Leovca, ali lopta je pogodila gredu i odbila se ispred gol linije.

Odmah nakon toga prijeti i Lokomotiva. Ovaj put Jakić je bio pred Livakovićem i imao sjajnu priliku, ali Dinamov vratar odlično brani njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela tek po nekoliko slabih pokušaja na obje strane i na odmor se otišlo s 0:0.

U nastavak susreta Dinamo je ušao dobrim pokušajem Leovca koji pucao s ruba kaznenog prostora, ali neprecizno. Igralo se otvoreno, Lokomotiva nije zatvorena čekala na rješenje susreta i imala je i ona jako dobru priliku u 58. minuti. Radonjić je sjajno opalio izvana, ali Livaković još ljepše obranio.

U 64. minuti prvi put ove godine u igru je ušao Mario Gavranović koji je već u sljedećoj minuti zaprijetio, no nije bio precizan.

Zato Dinamo ipak dolazi do gola u 72. minuti. Nakon lijepe akcije i ubačaja Stojanovića s desne strane, iz drugog plana došao je Olmo i zabio za vodstvo.

Sedam minuta kasnije Lokomotiva poravnava na sličan način, ovaj put asistent je bio Lecjaks, a strijelac Uzuni.

Kada se činilo da će sudac svaki čas odsvirati kraj i da smo vidjeli posljednje prilike, Loren Maružin odlično je pucao, ali zatresao vratnicu koja spašava Dinamo u 92. minuti.