Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 03.03.2019, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2.771

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2019.

Hajduk drži korak s Goricom i nakon što su Goričani glatko slavili protiv Rudeša, Hajduk je to isto napravio u Zaprešiću protiv Intera. Splićani su slavili s 3:1 i vratili se na bod zaostatka za Goricom...

Andrej Šimunec
54'

Robert Mišković
65'

Borislav Tsonev
76'
Samir Toplak

(do 75')

(do 61')

(do 71')
Siniša Oreščanin

Hajduk je u Zaprešiću odradio vrlo dobru utakmicu i samo potvrdio ono što se zna od početka nastavka sezone. Naime Siniša Oreščanin značajno je podignuo momčad i Hajduka danas izgleda dosta dobro.

Protiv Intera nije bilo posebnih problema. Inter je momčad koja pokušava izbjeći devetu poziciju i sve ambicije vezane su mu uz to, a kvalitetom ipak ne može parirati Hajduku. Posebno ne ovakvom Hajduku kod kojeg su vrlo dobar posao odrađivali Jairo, Caktaš, Gyurcso, Nejašmić...

Od početka je Hajduk pritisnuo i počeo prijetiti, ali prva dva opasna pokušaja Caktaša i Jaira neutralizirao je Matković koji je posebno lijepo skinuo snažni udarac Caktaša izvana.

Ipak u 14. minuti nije imao šanse. Juranović je ubacio s desne strane, a Jairo je iz voleja fantastično pogodio i zatresao mrežu.

Nastavio je Hajduk prijetiti i u 20. minuti došao je do drugog pogotka. Nezadrživi Jairo s lijeve strane ušao je u 16 metara, bez problema izbacio jednim driblingom čuvara iz igre i pogodio za 2:0.

Puno bolji Splićani u prvom dijelu mogli su i do povećanja vodstva, ali Caktaš je promašio još jedan zicer sredinom prvog dijela. U završnici poluvremena Kaluđerović je iz zaleđa pogodio gredu i rezultat je na odmoru ostao 2:0 ua Hajduk.

U drugom dijelu Hajduk i dalje opasan i dolazi do novog pogotka. U 52. minuti Gyurcso je odlično ubacio na peterac gdje najviše skače Caktaš i glavom šalje loptu u mrežu.

Oreščanin je imao dosta razloga za zadovoljstvo, a Splićani su mogli i trebali i uvjerljivije slaviti. Propustili su još nekoliko prilika, najbliži pogotku bio je Jairo u 64. minuti kada ga je zaustavila vratnica.

Završnicu susreta gosti su odradili s igračem manje s obrizom da je trener Hajduka povukao sve izmjene, a onda ostao bez ozlijeđenog Vučura, što je Inter iskoristio tek u posljednjim trenucima susreta za smanjenje na 3:1 preko Coneva nakon odbijanca u 16 metara.