Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 03.03.2019, 17:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.087

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2019.

Osijek je odigrao samo 1:1 u Gradskom vrtu protiv Slaven Belupa i upisao veliki kiks. Naime imao je igrača više od 28. minute, već tada je vodio, ali nije uspio uzeti sva tri boda...

Burni su ovi dani u Osijeku gdje je prvo nakon sramotnog nastupa u Maksimiru protiv Dinama predsjednik Ivan Meštrović oštro kritizirao momčad zbog nezalaganja, sve to nije ozbiljno shvatio Petar Bočkaj koji je izbačen iz kluba, a u konačnici Osječani nisu niti svladali Slaven Belupo s kojim su remizirali 1:1 uz više od 60 minuta igre s igračem više.

U drugom dijelu sezone Osijek ne igra dobro i morat će pod hitno podići razinu igre ako misli ostati za petama Rijeci.

Protiv Slaven Belupa poveo je već u petoj minuti nakon što je Pilj ubacio iz kornera, lopta je došla do Mirka Marića koji iz blizine zabija za vodstvo.

I nakon postignutog pogotka Osječani su pokušavali doći do gola, htjeli su što prije riješiti pitanje pobjednika, ali nisu napravili ništa konkretnije.

U 28. minuti neoprezni Bruno Goda zarađuje drugi žuti karton i činilo se kako će Osijek mirno privesti utakmicu kraju. Do kraja prvog dijela nekoliko odličnih prilika za domaćina, prvo je Filipović obranio pokušaj Marića, zatim je skinuo dobar pokušaj i Abazaja da bi na kraju prvog dijela pokraj gola pucao Škorić.

I drugi dio otvoren je napadima Osijeka i promašajima. Ovaj put Špoljarić je propustio nekoliko prilika u početnim minutama drugog dijela da bi u 60. minuti Abazaj zatresao gredu. Nakon toga uslijedio je pad kod domaćina i Slaven Belupo mogao je malo predahnuti.

U 86. minuti uspio je doći i do izjednačenja. Iz slobodnog udarca loptu je u sredinu ubacio Delić, a Mateus je bio najviši u skoku te je poravnao na 1:1.

Šokirani Osječani na kraju su mogli i izgubiti, ali Malenica je spasio stvar nakon kontre Koprivničanaca koji dolaze do velikog boda.