Cibona bez većih problema upisala vrlo važnu pobjedu protiv Mege

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2019.

Košarkaši Cibone prekinuli su niz poraza i na svom parketu upisali su pobjedu protiv Mega Bemaxa. U Domu Dražena Petrovića slavili su 89:71...

Vrlo važna pobjeda je iza košarkaša Cibone koji su svladali na svom parketu Megu s 89:71 i tako se osigurali od pada na posljednje mjesto na kraju regularnog dijela sezone.

Cibosi su trebali ovu pobjedu pod svaku cijenu i moći će opuštenije igrati protiv Krke u sljedećem kolu. Slovenci su pobjedom protiv Cedevite vratili nadu u ostanak i njima će dvoboj protiv Cibone biti jedan od kvalifikacijskih.

Cibona je protiv Mege, koja je neopterećena jer više ne može niti u doigravanje, od početka krenula snažno i već minutu i pol prije kraja prve dionice prvi put je dostigla dvoznamenkastu prednost kada je Rogić položio za 18:8.

Nešto problema bilo je na ulasku u drugu dionicu gdje Mega radi seriju 8:0 i tricom Atića smanjuje na 22:21, imala je i napad za preuzimanje vodstva, ali Ratkovica, prošlosezonski igrač Cibone, gubi loptu i Markota na drugoj strani tricom skida pritisak s leđa domaćina.

Bilo je to ujedno zadnji put da je Mega ozbiljno zaprijetila, do odmora se Cibona potpuno oporavila, a u drugom poluvremenu bez problema je održavala razliku i više nije dozvolila gostima da se vrate u utakmicu.

Markota je susret završio s 22 poena, a 14 poena i šest skokova dodao je Filip Bundović. Kod Mege Nikola Mišković ubacio je 19 poena uz sedam skokova, a Adam Mokoka dodao je 15 poena.