Uskok pobjednički prošao kroz Unešić, Urania slavila u utakmici kola

Ivan Šola • ponedjeljak, 04.03.2019.

Odigrano je 17. kolo Treće HNL Jug u kojem je najviše pozornosti privukla utakmica u Baškoj Vodi gdje je Urania u najzanimljivijoj utakmici kola svladala Primorac iz Biograda. U kolu prepunom derbija vrijedi istaknuti kako je aktualni prvak Croatia slavila u derbiju Imotske krajine, Split je bio bolji od Goška, dok je Neretva savladala Hrvace. Uskok je pobjedom u Unešiću preuzeo vodeće mjesto na tablici, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana u Sinju između Junaka i Jadrana.

Utakmica kola odigrana je u Baškoj Vodi gdje je domaća Urania ostvarila desetu prvenstvenu pobjedu svladavši biogradski Primorac 2:1. Domaća je momčad došla u vodstvo na isteku pola sata igre kada je Joško Topić mirno realizirao kazneni udarac. Bolja igra Uranije u nastavku utakmice nagrađena je u 63. minuti kada su zahvaljujući Faustu Rossettu udvostručili prednost. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 87. minuta kada je Ivica Zelić postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Vodeća momčad prvenstva Uskok iz Klisa pobjednički je prošla kroz teško gostovanje u Unešiću svladavši Zagoru 2:1. Igrala se 45. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste, a sigurni realizator za 0:1 bio je Ante Vukušić. Odmah na početku drugog dijela Uskok je preko Marka Farića udvostručio vodstvo na 0:2. Igrala se 57. minuta utakmice kada su gosti ostali s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Luka Pleština. Do kraja susreta domaćini su uspjeli tek ublažiti poraz, igrala se 90. minuta kada je iz kaznenog udarca Krešimir Slugan postavio konačan rezultat utakmice 1:2.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Stobreču gdje su Primorac i Kamen miroljubivo podijelili bodove. Domaćini su bolje ušli u susret te su u 17. minuti preko Nikole Jurjevića došli u vodstvo. Do kraja poluvremena gosti su se vratili u rezultatski egal, igrala se 35. minuta kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Vjeko Jonjić. U nastavku susreta Primorac je bio bliže pobjedi, ali rezultat se više nije mijenjao.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretve koji su na domaćem terenu u samoj završnici svladali Hrvace 2:1. Gosti su bolje ušli u susret, te su u 25. minuti preko Marka Ferića došli u vodstvo. Domaća se momčad vratila na isteku sat vremena igre kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Luka Bubalo, te poslao loptu u mrežu za 1:1. Kada se očekivao kraj utakmice, u posljednjim sekundama susreta Neretva dolazi do sva tri boda zahvaljujući Draganu Brečiću.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Opuzenu gdje su gledatelji mogli vidjeti pet pogodaka u porazu Neretvanca protiv Zmaja s Korčule. Gostujuća je momčad već nakon 15 minuta igre imala prednost od tri gola razlike, a mrežu domaćeg vratara Petra Kozine redom su tresli Mario Marić, Jakov Marinović i Ildar Klarić. Do kraja poluvremena Neretvanac je preko Domagoja Zovka smanjio na 1:3. U nastavku susreta domaćini su zaigrali bolje, ali tek su pred kraj utakmice uspjeli uljepšati poraz. Igrala se 80. minuta utakmice kada je Stanislav Vasilj postavio konačan rezultat 2:3.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Sinju gdje su domaći Junak i Jadran miroljubivo podijelili bodove. U vrlo siromašnoj utakmici s vrlo malo prilika podjela bodova je najrealniji ishod između ove dvije izjednačene momčadi.

Veliki derbi Imotske krajine odigran je u Imotskom gdje je istoimeni domaćin doživio novi poraz od rivala Croatije iz Zmijavaca, te su tako zauzeli posljednje mjesto na tablici. Igrala se 21. minuta utakmice kada je goste nakon lijepe akcije u vodstvo doveo Ante Šuto. Na početku drugog dijela glavni sudac utakmice Drago Mikulić dosudio je kazneni udarac za Croatiju, a siguran realizator za 0:2 bio je Mijo Šabić. Do kraja susreta domaća je momčad uspjela samo ublažiti poraz, igrala se 90. minuta utakmice kada je Ante Ljubić postavio konačan rezultat 1:2.

Nogometaši Splita ostvarili su petu prvenstvenu pobjedu svladavši GOŠK iz Dubrovnika, te su tako pobjegli s dna tablice. Igrala se 35. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marin Bakić. Uzbuđenja su čekala do 75. minute kada su gosti preko Balda Cicijelja stigli do izjednačenja. Ipak u samoj završnici susreta epitet igrača utakmice pripao je Dragi Gabriću koji je s dva pogotka postavio konačan rezultat utakmice 3:1.