Jarunu pripao dvoboj protiv Trnja, svi domaćini pobijedili

Ivan Šola • ponedjeljak, 04.03.2019.

Odigrano je 19. kolo Treće HNL Zapad u kojem su svi domaćini ostvarili pobjede, što se još nije dogodilo u ovome prvenstvu. Maksimir i Dubrava ostvarili su lagane pobjede, dok su se nogometaši Orijenta morali dosta namučiti da bi savladali posljednjeplasirani Zagreb. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti nakon dugo vremena pobjedu Novigrada, dok su se za iznenađenje kola pobrinuli igrači Ponikvi savladavši Krk. Jarun je bio bolji od Trnja, dok je Vrbovec upisao drugu uzastopnu pobjedu.

Najefikasnija utakmica u kolu odigrana je u Maksimiru gdje su gledatelji mogli vidjeti šest pogodaka u pobjedi domaće momčadi protiv Opatije. Domaća je momčad povela već u četvrtoj minuti preko Filipa Fumića, a do kraja poluvremena gosti su se vratili u rezultatski egal zahvaljujući Filipu Petenjeku. Odmah na početku drugog dijela dosuđen je kazneni udarac za Maksimir, a siguran realizator za 2:1 bio je Stjepan Krznar, a samo desetak minuta kasnije Petar Bračević šalje loptu u gostujuću mrežu za 3:1. Tračak nade Opatiji ponudio je svojim drugim zgoditkom Filip Petenjek u 77. minuti, ali samo tri minute kasnije konačan rezultat 4:2 postavio je Filip Fumić.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Krimeji gdje je Orijent u susretu punom preokreta svladao posljednjeplasirani Zagreb 3:2. Igrala se peta minuta susreta kada je Mateo Monjac doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena gosti su u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antoniju Pavlicu. U drugom dijelu bolja igra Orijenta nagrađena je već u 50. minuti kada je Miroslav Iličić zabio za 2:2, a isti je igrač u 80. minuti sigurno realizirao kazneni udarac za konačnih 3:2.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Ponikva koji su pred svojim gledateljima pobijedili Krk 2:1. Domaćini su već u devetoj minuti došli u vodstvo zahvaljujući Grgi Štimcu. Uzbuđenja su čekala do sredine drugog dijela kada je Marin Con poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 71. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Vlado Berić.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji su na domaćem terenu zasluženo pobijedili Zagorec iz Krapine. Vrbovec je već u četvrtoj minuti preko Josipa Colarića došao u prednost. Samo deset minuta kasnije gosti su izjednačili zgoditkom Dine Postonjskog. U samoj završnici prvog dijela domaća je momčad slomila goste zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luki Nakiću koji je postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Vodeća momčad prvenstva Vinogradar teže od očekivanog upisala je 17. prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Jadran iz Poreča 2:1. Igrala se 32. minuta utakmice kada je Igor Prijić doveo domaćine u vodstvo. Gosti su na početku drugog dijela preko Emanuela Valente izjednačili. Da bi na samom kraju susreta glavni sudac Mladen Komesar dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:1 bio je Igor Prijić.

Nogometaši HAŠK-a teže od očekivanog ostvarili su devetu prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Kurilovec s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Vid Krajačić u 12. minuti. U nastavku obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali se rezultat više nije mijenjao.

Do tek treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Novigrada koji su u derbiju začelja s minimalnih 1:0 nadigrali Špansko. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 48. minuti kada je Mateo Topić sigurno realizirao kazneni udarac za 1:0. Do kraja susreta domaćini su imali još nekoliko izglednih prigoda, ali je gostujući vratar Bruno Lukić spasio svoju momčad od težeg poraza.

Za najuvjerljiviju u ovome kolu pobjedu pobrinula se Dubrava koja je na domaćem terenu s visokih 3:0 svladala Dugo Selo. Mreže su mirovale sve do 52. minute kada je Filip Hodak doveo domaćine u zasluženo vodstvo. Samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje, izravan crveni karton zaradio je Mario Pekčec. Dubrava je prelomila susret u samoj završnici kada su Borna Marton i Marin Mudražija postavili konačan rezultat utakmice 3:0.

Na Jarunu je odigran gradski dvoboj gdje su istoimeni domaćini nakon preokreta svladali Trnje 2:1. Igrala se 45. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 0:1 bio je Luka Kožić. Jarun se u rezultatski egal vratio u 54. minuti preko Antonija Đurića. Šest minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje kada je izravan crveni karton zaradio Luka Kožić. Brojčani višak domaća je momčad iskoristila tek u 88. minuti kada je Frane Vučemilović Vranjić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.