SEHA liga, 16. kolo, 05.03.2019, 19:00 h
Vojvodina 26:21 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe nakon Bitole do poraza i u Novom Sadu

Mihaela Bradovski • utorak, 05.03.2019.

Nexe nije uspio upisati pobjedu u susretu SEHA lige protiv Vojvodine u Novom Sadu. Domaćin je bio uspješniji s 26:21 i tako iznenadio Našičane...

Nakon što je poražen u EHF kupu kod Rabotnika, Nexe je izgubio i u SEHA ligi protiv Vojvodine. Nastup na završnom turniru je osiguran, ali nakon današnjeg poraza Vardara od Meškova, Nexe je dobio priliku završiti i na prvom mjestu u regularnom dijelu sezone, ali upisao je poraz u Novom Sadu.

Vojvodina je već imala tijesne dvoboje s Vardarom i PPD Zagrebom gdje je bila vrlo blizu pozitivnom rezultatu, ali nije uspjela napraviti iskorak koji je napravila protiv Nexea.

Našičani su dobro igrali sve do završnice prvog poluvremena kada su ipak pali. Još u 25. minuti vodili su 10:7, na odmoru su imali već manju prednost i vodili 11:10 da bi već ulazak u drugo poluvrijeme donio potpuni preokret.

Novosađani su krenuli u drugih 30 minuta serijom 5:0, poveli s 15:11 i nakon toga Nexe više nije zaprijetio. Vojvodina je rutinski kontrolirala ostatak susreta, a gosti bliže od dva gola zaostatka nisu mogli.

U domaćem sastavu veliki problem predstavljao je Strahinja Stanković s devet golova i Miloš Grozdanić s pet golova. Kod Nexea Mario Tomić zabio je šest golova, a Ante Gadža pet.