Split ispustio veliku prednost i upisao poraz od Zrinjskog

Petar Jenjić • srijeda, 06.03.2019.

Košarkaši Splita poraženi su na domaćem terenu od Zrinjskog iz Mostara u sklopu 21. kola Druge ABA lige. Žuti su utakmicu ispustili u samoj završnici, a gosti su slavili rezultatom 82:78...

Četvrti poraz u posljednjih pet utakmica upisali su košarkaši Splita u Drugoj ABA ligi. Večeras je na Gripama gostovao Zrinjski iz Mostara te je odnio pobjedu rezultatom 82:78. Sedma je to njihova pobjeda ove sezone, a druga u zadnjih pet utakmica.

Domaća je momčad jako dobro igrala kroz prvo poluvrijeme. Jako dobar je u uvodnim minutama bio Mauro Veljačić, a Split je nakon prvih deset minuta imao 11 koševa viška (24:13). Prednost Splita rasla je u drugom poluvremenu pa je tako vrlo brzo imao i okruglih 20 razlike (39:19). U 18. minuti vodio je s 42:23, no Zrinjski serijom od 17:3 dolaze na minus šest početkom drugog dijela.

Imali su Žuti i 16 koševa viška (60:44) u 28. minuti, no ni to nije bilo dovoljno 30 sekundi prije kraja utakmice Ramljak je zabio tricu za vodstvo gostiju 78:77. Split je promašio sljedeći napad, a prednost gostiju s linije slobodnih bacanja podebljao je Šutalo (80:78). Veljačić je nakon toga namjerno fauliran, pogodio je prvo, a namjerno promašio drugo slobodno bacanje, međutim, gosti su uhvatili skok, a tako i pobjedu.

Marko Ramljak s 25 poena predvodio je Zrinjski do pobjede, dok je Ivan Miličević dodao 15 koševa. Najbolji je kod Splita bio Michael Cobbins s 22 poena i 11 skokova, Mateo Kedžo dodao je 19 koševa i osam skokova.