Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 08.03.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 91

Branimir Korać • petak, 08.03.2019.

U prvom susretu 24. kola HT Prve lige Rudeš je u Kranjčevićevoj svladao Inter i stigao do prve ovosezonske pobjede. Dragan Juranović i Joao Erick nose zasluge za ovu pobjedu, oni su bili strijelci i odveli Ivkovićevu momčad do prve pobjede...

Ivan Mamut
46'

Borislav Tsonev
58'

Robert Mišković
74'
Samir Toplak

Rudeš je 23 kola pucao u prazno i u 24. kolu napokon je došao do pobjede. U Kranjčevićevoj je gostovao Inter iz Zaprešića, a Rudeš ga je svladao s 2:0.

Zaslužena pobjeda domaćina koji je pokazao da je u drugom dijelu sezone ipak puno bolji nego što je to bio slučaj u prvom dijelu sezone. Igrao je bolje i smislenije i zaslužio je pobjedu. Inter ima problema i Samir Toplak ne može bezbrižno čekati nastavak sezone.

Prvo poluvrijeme donijelo je loš i nezanimljiv nogomet, praktički bez ijedne prilike, ali nastavak je zato bio puno uzbudljiviji.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu Rudeš je stigao do vodstva. Lopta je u 16 metara nakon dodavanja Barića došla do Juranovića koji se namjestio i onda pogodio suprotni gornji kut.

Nakon toga Inter je krenuo u napad i tražio pojačanje, Mamut je imao jednu odličnu priliku koju nije iskoristio da bi nakon toga Rudeš došao do povećanja vodstva. Joao Erick odlučio se na udarac s više od 20 metara malo iskosa, opalio je vrlo snažno, Matković nije uspio odbiti loptu i ona je završila u mreži.

U završnici susreta Inter je mogao do smanjenja zaostatka, ali Banić je sjajno obranio jedan od posljednjih pokušaja na susretu i ostalo je 2:0 za veliko slavlje gostiju i možda probuđenu nadu u borbi za deveto mjesto.