Cedevita bez pobjede i na gostovanju u Zaboku, Bajo nije zakucao za produžetak

Branimir Korać • petak, 08.03.2019.

Košarkaši Cedevite upisali su već šesti poraz u HT Premijer ligi. Gostovali su kod Zaboka koji je odnio pobjedu 74:72 u susretu u kojem su gosti imali priliku barem doći do poravnanja na kraju susreta...

Cedevita polako zaostaje u borbi za prvo mjesto uoči doigravanja u HT Premijer ligi. Upisala je već šesti poraz dok vodeći Cibona i Zadar imaju omjer 12-3.

Novi poraz upisan je kod Zaboka koji je napravio još jedan korak prema doigravanju, a devetom pobjedom ostaje čak u igri za prednost domaćeg parketa u četvrtfinalnoj seriji.

U Zaboku se igrala neizvjesna i ujednačena utakmica u kojoj je Cedevita ipak bila ta koja je tijekom susreta uspjela stvoriti komotniju razliku i u jednom trenutku se odvojiti.

U završnici prve četvrtine gosti su vodili 24:13 i u tom trenutku činilo se kako će pobjedom proći ovo gostovanje, ali domaćin je uhvatio priključak i zaigrao bolje, a u završnici susreta došao je i do preokreta.

Pet minuta prije kraja gosti su vodili 70:64, a nakon toga Zabok radi seriju 10:0 i dolazi do preokreta. Cedevita je u samom finišu mogla i do produžetka, Darko Bajo nije uspio dovršiti zakucavanje i Zabok je odnio pobjedu 74:72.

Najbolji kod domaćina bili su Luka Tomas sa 16 poena i Krešimir Radovčić s 15 poena. Kod Cedevite Lovro Buljević upisao je 16 poena i pet skokova, a Antonio Jordano 15 poena i pet asistencija.