Warriorsi lako protiv Nuggetsa, preokret i pobjeda Pistonsa u Chicagu

Petar Jenjić • subota, 09.03.2019.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima, a posebno vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Golden State Warriorsa protiv Denver Nuggetsa, kao i preokret Detroit Pistonsa kod Chicago Bullsa...

Detroit Pistonsi na jako su dobrom nizu pobjeda, a noćas su upisali 11. u posljednjih 13 utakmica. Nadoknadili su veliki zaostatak na gostovanju kod Chicago Bullsa te ga svladali sa 112:104, deveti puta u zadnjih deset međusobnih dvoboja.

Međutim, Bullsi su odradili sjajno prvo poluvrijeme, u drugoj su četvrtini napravili veliku seriju od 21:2, a na poluvrijeme su otišli sa 16 koševa viška (66:49). Međutim, kako je vrijeme odmicalo tako se prednost Chicaga topila pa je tako gostujuća momčad u posljednjoj četvrtini povela s 88:86. Izjednačili su Bullsi u sljedećem napadu, no uslijedila je serija Pistonsa od 10:0 nakon koje se domaćin više nije uspio vratiti.

Najbolji su u pobjedničkim redovima bili Blake Griffin s 27 poena i Andre Drummond s 20 koševa i 24 skoka, dok je Reggie Jackson dodao 21 poen. Zach LaVine s 23 koša i šest skokova te Otto Porter Jr. s 23 poena i osam asistencija bili su najbolji kod Chicaga.

Čak nešto lakše od očekivanog Houston Rocketsi svladali su Philadelphia 76erse rezultatom 107:91. Međutim, to čak i nije iznenađenje kada uzmemo u obzir da su bili kompletni. Već su nakon prve četvrtine ubacili 37 poena i imali 16 koševa prednosti, a tijekom susreta vodili su sa 24 razlike. Uoči posljednje četvrtine Houston je imao 22 koša viška (87:65), a do kraja su Sixersi uspjeli tek malo ublažiti poraz.

James Harden bio je najučinkovitiji u pobjedničkoj momčadi s 31 poenom, deset skokova i sedam asistencija, Clint Capela dodao je 18 koševa i devet skokova, a Eric Gordon 17 poena.

Najbolji je kod gostiju, koji su igrali bez Joela Embiida, bio Tobias Harris s 22 koša i devet skokova, Jimmy Butler dodao je 19 koševa i devet skokova, a Ben Simmons 15 koševa, devet skokova i deset asistencija.

Toronto Raptorsi slavili su na gostovanju kod New Orleans Pelicansa sa 127:104, no kada uzmemo u obzir neigranje Anthonyja Davisa i Jruea Holidaya, drugačiji se ishod i nije mogao očekivati. Gosti su utakmicu prelomili odličnim drugim poluvremenom koje su dobili s 20 razlike (63:43).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kawhi Leonard s 31 poenom, Pascal Siakam dodao je 19 koševa i pet skokova, a vrijedi izdvojiti i triple-double Kylea Lowryja od 13 koševa, 11 skokova i 12 asistencija.

Frank Jackson s 20 poena i šest skokova bio je najbolji kod Pelicansa, dok je Julius Randle dodao 18 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Nakon što su im Boston Celticsi nanijeli najteži poraz sezone, Golden State Warriorsi na pravi su se način vratili na pobjedničke staze. Noćas su pred svojim navijačima u derbiju Zapada svladala Denver Nuggetse s prilično uvjerljivih 122:105. Tek su u dva navrata tijekom druge četvrtine Nuggetsi imali minimalno vodstvo, no to je bilo sve od njih. Warriorsi su apsolutno bili dominantnija momčad, tijekom susreta imali su i 22 poena viška, te su zasluženo upisali visoku pobjedu.

Briljantan je bio Klay Thompson koji je ubacio 39 poena (trica 9/11), Kevin Durant dodao je 26 poena i šest skokova, a Steph Curry 17 koševa i sedam skokova.

S po 17 poena kod Nuggetsa su najbolji bili Monte Morris (šest asistencija) i Malik Beasley, dok je Nikola Jokić dodao 16 koševa i šest skokova.

NBA:
Charlotte Hornets - Washington Wizards 112:111 (Marvin Williams 30p, 7sk / Bobby Portis 23p, 9sk)
Orlando Magic - Dallas Mavericks 111:106 (Terrence Ross 22p / Luka Dončić 24p, 8sk, 5as)
Chicago Bulls - Detroit Pistons 104:112
Houston Rockets - Philadelphia 76ers 107:91
Memphis Grizzlies - Utah Jazz 114:104 (Mike Conley 28p, 11as / Donovan Mitchell 38p, 5as)
New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 104:127
Golden State Warriors - Denver Nuggets 122:105