Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, 10.03.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 6.186
Rijeka

Dinamo bez većine igrača iz dvoboja s Benficom potpuno nadigrao i svladao Rijeku

Jan Šneler • nedjelja, 10.03.2019.

U 24. kolu HT Prve lige, Dinamo je na Maksimiru pred 6.186 gledatelja svladao drugoplasiranu Rijeku. Od samog početka susreta, Modri su dominirali i potpuno zasluženo stigli do nova tri boda…

Susretom Dinama i Rijeke zaključeno je 24. kolo HT Prve lige. Dinamo je na Maksimiru bez većih problema stigao do nova tri boda i s 3:1 ispratio Rijeku. U četvrtak Modre očekuje uzvratna utakmica osmine finala Europske lige, a danas je trener Dinama isprobavao neke igrače koji će konkurirati u tom susretu.

Utakmica ipak nije najbolje počela za domaći sastav. Već u trećoj minuti susreta Dinamo je opasno zaprijetio. Mario Šitum je lijepo proigrao Nikolu Moru koji isprve oštro ubacuje do Marija Gavranovića čiji šut vratar Rijeke lako brani. Niti tri minute nakon toga, Rijeka je iznenadila Modre. Petar Mamić se othrvao Ivanu Šunjiću, oštro centrirao u šesnaesterac gdje Dino Perić ne prati Jakova Puljića koji skreće loptu u mrežu.

Primljeni pogodak malo je uzdrmao Dinamo koji nije bio opasan neko vrijeme, no onda je uspostavio potpunu kontrolu i počeo sve ozbiljnije prijetiti. U 24. minuti, Lovro Majer je prekrasnim ubačajem proigrao Šituma koji ipak loše puca pored gola. Par minuta kasnije, Majer je ponovno u glavnoj ulozi. Lijepim dodavanjem proigrao je Damiana Kadziora koji ubacuje u šesnaesterac gdje Gavranović efektno škaricama puca iznad gola.

U 33. minuti Kadzior je vratio loptu u peterac, ali Gavranović nije uspio stići dodavanje i pospremiti loptu u praznu mrežu. Sve opasniji je bio Dinamo, a Rijeka nikako nije uspjela odgovoriti na pritiske Modrih. U 36. minuti, Sadegh Moharrami je odlično prošao čuvara i ubacio, Simon Sluga je nakratko izbio loptu, a udarac natrčalog Amira Rrahmanija obrana Rijeke skreće u korner. Konačno, u 41. minuti Dinamo je izjednačio.

Nakon gužve u petercu, Moro je više pucao nego dodao, ali Gavranović refleksno postavlja nogu i skreće loptu u gol. Zasluženo je Dinamo na odmor otišao barem s remijem jer Rijeka osim pogotka iz šeste minute nije niti jedan udarac uputila prema vratima Danijela Zagorca.

U nastavku susreta, Dinamo je odmah imao odličnu priliku. Moro se lijepo ubacio iza gostujuće posljednje linije, izbijao sam pred Slugu, ali Mamić je u posljednji tren klizećim startom otklonio opasnost. Nešto kasnije, u 57. minuti Dinamo je došao do vodećeg pogotka. Maxwell Acosty je igrao rukom i Dinamo je dobio priliku da iz vrlo opasne zone, s 18 metara iskosa pokuša ugroziti vrata Sluge. Ubacio je Kadzior, a najviši u skoku bio je Perić koji se iskupio za grešku kod primljenog pogotka i zabio za 2:1.

Vrlo brzo nakon drugog gola, Nenad Bjelica u igru je uveo Iyayija Atiemwena umjesto Kadziora, a od 68. minute nastup je ubilježio i Komnen Andrić koji je ušao umjesto Gavranovića. Upravo je srpski napadač bio glavni akter pogotka koji je uslijedio u 69. minuti. Andrić je primio loptu u petercu, dugo se namještao i okretao, dodao do Atiemwena koji lijepo ostavlja za Moru koji pogađa u prvi kut Sluge za 3:1.

Dinamo je potpuno zasluženo vodio s dva pogotka razlike, a Rijeka je bila i u nastavku susreta potpuno jalova i nikako nije uspijevala slomiti obranu domaćih. Tek u 81. minuti vidjeli smo ozbiljniji pokušaj Rijeke. Dinamo obrana malo je popustila, Denis Bušnja primio je loptu na rubu šesnaesterca i silovito pucao, ali malo iznad gola.

Bilo je jasno kako je pobjednik susreta odlučen te je ritam utakmice pao. Dinamo je nastavio kontrolirati igru i držati posjed u svojim nogama. Posljednju priliku da još malo poveća vodstvo Dinama imao je Mario Musa u 89. minuti, no Sluga je lijepom obranom skrenuo njegov pokušaj u korner.