Cibalia u završnici slomila Ždralove, Bedem slavio u Bjelovaru

Ivan Šola • ponedjeljak, 11.03.2019.

Odigrano je 17. kolo Treće HNL Istok u kojem su najviše profitirali nogometaši Cibalije koji su pobjedom protiv Mladosti pobjegli konkurenciji na velikih osam bodova razlike. U samoj završnici do domaćih pobjeda stigli su Slavija i Marsonia, dok su nogometaši Đakova izvukli bod na domaćem terenu protiv Vihora. Sloga je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu, dok su nogometaši Bedema jedini ostvarili gostujuću pobjedu. U preostale dvije utakmice u Koprivnici i Čepinu nije bilo golova.

Jedna od dviju utakmica bez pogodaka odigrana je u Koprivnici, gdje su istoimeni domaćin i Oriolik odigrali vrlo siromašnu utakmicu bez puno prigoda. Mreže se na susretu nisu tresle, pa je podjela bodova najrealniji ishod na utakmici.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 svladali Slavoniju. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 86. minuti kada je Matej Sivrić postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Ljepotica kola odigrana je u Đakovu gdje su domaća Croatia i Vihor miroljubivo odigrali susret bez pobjednika. Igrala se 19. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Ivan Jakić. Uzbuđenja su mirovala sve do posljednjih 20 minuta susreta. Prvo je Marko Dinjar u 72. minuti realizirao kazneni udarac za 1:1, a samo minutu kasnije za potpuni preokret gostiju pobrinuo se Mario Tomac. Najljepši trenutak na susretu dogodio se u 89. minuti kada je Dino Burazin postigao eurogol za konačan rezultat utakmice 2:2.

U Bjelovaru je odigran derbi začelja gdje su istoimeni domaćini upisali novi poraz, bolji od njih bili su nogometaši Bedema koji su slavili s minimalnih 1:0. U vrlo zanimljivoj utakmici s pregršt prigoda s obje strane, gosti su pomalo sretno iskoristili svoju šansu i odnijeli velika tri boda. Igrala se 60. minuta utakmice kada je veliku grešku u domaćoj obrani iskoristio Ivan Koledić koji je izašao sam pred vratara i rutinski poslao loptu u mrežu za 0:1.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je Čepinu gdje su istoimeni domaćin i Zrinski miroljubivo podijelili bodove. U susretu s mnoštvo prilika briljirali su vratari obje ekipe, te je samim time rezultat 0:0 najrealniji ishod između ove dvije momčadi.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Vinkovcima gdje je vodeća momčad prvenstva Cibalia u posljednjim sekundama susreta svladala Mladost iz Ždralova. Igrala se druga minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Hrvoje Trupac. Domaćini su već u sljedećem napadu preko Benjamina Ždinjaka poravnali rezultat na 1:1. Do potpunog preokreta domaća momčad stiže u 28. minuti kada za 2:1 loptu u mrežu šalje Mate Bajić. Do kraja poluvremena gosti ostaju s igračem manje, kada drugi žuti, odnosno crveni karton dobiva Ivan Sabljić. U nastavku susreta gosti se nisu predali, te su u 72. minuti izjednačili zahvaljujući Matiji Vrbaniću koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Kada se očekivao sudački zvižduk i podjela bodova, u posljednjim sekundama Dominik Dogan neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 3:2.

Lakše od očekivanog nogometaši Sloge iz Nove Gradiške upisali su sedmu prvenstvenu pobjedu svladavši Vukovar 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u prvom dijelu, a epitet igrača utakmice zaradio je Tomislav Marjanović koji je postigao oba zgoditka na susretu. U drugom dijelu obje su momčadi imale prigodu postići pogodak, ali se rezultat više nije mijenjao.

Dramatična utakmica odigrana je u Pleternici gdje su nogometaši Slavije u posljednjim trenucima susreta preokrenuli vodstvo Belišća i tako upisali petu prvenstvenu pobjedu. Mreže su mirovale sve do 50. minute kada je goste u vodstvo doveo Zoran Ratković. Domaćini su do izjednačenja stigli u 70. minuti preko Marka Šubare. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je Marko Đurđek dosudio kazneni udarac za Slaviju, a precizan s bijele točke bio je Mario Abramović za konačan rezultat utakmice 2:1.