Derbi u Klisu pripao Uskoku, težak poraz Junaka u Zmijavcima

Ivan Šola • ponedjeljak, 11.03.2019.

Odigrano je 18. kolo Treća HNL Jug u kojem je najviše pozornosti bilo posvećeno derbiju kola u Klisu gdje je domaći Uskok savladao Uraniju i tako pobjegao konkurenciji na pet bodova razlike. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Hrvaca protiv Primorca iz Stobreča, dok je Junak teško nastradao na gostovanju u Zmijavcima. Do uvjerljivih domaćih pobjeda stigli su Biogradski Primorac i Kamen, dok su Neretvanac i Imotski izbjegli poraz u gostima.

Desetu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši biogradskog Primorca slavljem na domaćem terenu protiv Splita 4:2. Igrala se deseta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Luka Vodopija. Na samom kraju poluvremena gosti su stigli do izjednačenja zahvaljujući Ivanu Čalušiću. Odmah na početku drugog dijela gostujući igrač Nikola Mihanović nespretnom je reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu za novo vodstvo Primorca 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada je na 3:1 povisio Marko Colić. Do kraja susreta viđena su još dva zgoditka, prvo je u 80. minuti Vedran Smokrović zabio za 4:1, da bi konačan rezultat utakmice 4:2 postavio Drago Gabrić.

Derbi donjeg dijela tablice odigran je na Lapadu gdje je GOŠK kao domaćin remizirao protiv posljednjeplasiranog Imotskog 1:1. Već u prvoj minuti gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Ivan Žužul zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje pogotka. Brojčani višak domaćini su iskoristili već u sedmoj minuti kada je Baldo Cicijelj zatresao mrežu za 1:0. U nastavku susreta domaćini su imali pregršt prilika za riješiti pitanje pobjednika, ali nisu zabili. Kako to biva kazna za promašaje stigla je u 77. minuti kada su gosti preko Dominika Begića uzeli veliki i neočekivani bod.

Aktualni prvak lige Croatia iz Zmijavaca nokautirala je na domaćem terenu Junaka iz Sinja svladavši ih s uvjerljivih 3:0. Igrala se 30. minuta utakmice kada je Mijo Šabić iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjih deset minuta utakmice kada su Luka Begić i Ante Serdarušić postavili konačan rezultat 3:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Pločama gdje su Jadran i Neretvanac miroljubivo odigrali susret bez pobjednika. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je Marin Romić doveo domaćine u vodstvo. Na samom kraju prvog dijela gosti preko Stanislava Vasilja poravnavaju rezultat na 1:1. U drugom dijelu domaćini su bili nešto bliži pobjedi, ali rezultat se više nije mijenjao.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zmaja koji su na domaćem terenu savladali Neretvu 2:0. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Jakov Marinović. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta kasnije kada je konačan rezultat 2:0 postavio Pjero Škarić.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Hrvacama gdje su gledatelji mogli vidjeti čak osam pogodaka u pobjedi Hrvaca nad Primorcem iz Stobreča 6:2. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kad su Duje Rubičić, Anđelo Svalina i Toni Ivanišević slali loptu u gostujuću mrežu za visokih 3:0. Igrala se 56. minuta kada su gosti preko Zvonimira Ožegovića smanjili na 3:1. Nakon toga domaćini ponovno stišću goste, te im se to isplaćuje u 70. minuti kada svoj drugi pogodak postiže Duje Ribičić, a samo pet minuta kasnije Ante Barać smanjuje rezultat na 4:2. Na samom kraju susreta Bože Živaljić postiže dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 6:2.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kamena koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 porazili Zagoru iz Unešića. Mreže su mirovale sve do 44. minute kada je Miroslav Krištić doveo Kamen u vodstvo, a samo minutu kasnije gostujući igrač Santino Jurišić zaradio je izravan crveni karton, zbog igranja rukom na gol liniji. Domaća je momčad pritom dobila kazneni udarac, a siguran realizator s bijele točke bio je Daniel Češljar. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Mate Vuković u 77. minuti susreta.

Derbi kola odigran je u Klisu gdje je domaći Uskok u posljednjim sekundama susreta porazio Uraniju iz Baške Vode 2:1. Igrala se 16. minuta utakmice kada je Marin Vučemilović Grgić realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćina. Desetak minuta kasnije gosti su preko Joška Topića izjednačili na 1:1. Kada se očekivala podjela bodova, u posljednjim trenucima susreta nakon kornera Josip Mihovilović glavom prosljeđuje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.