Dubrava pobjednički prošla Trnje, Orijent pao u Zagrebu

Ivan Šola • ponedjeljak, 11.03.2019.

Odigrano je 20.kolo 3.HNL Zapad u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli nogometaši Ponikvi koji su na domaćem terenu savladali Orijent. Vinogradar je uzeo bod kod Kuriloveca, dok je Dubrava u derbiju kola savladala Trnje. Do domaćih pobjeda stigli su Dugo Selo, Opatija, Špansko, Jadran, a u derbiju začelja Zagreb je bio bolji od Maksimira. U preostaloj utakmici u Krapini Zagorec i Krk su odigrali bez pobjednika 1:1.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su s minimalnih 1:0 svladali Jarun. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 67. minuti kada je glavni sudac Saša Kapular dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator bio je Filip Petenjek.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje je u dvoboju dvaju kvartova Dubrava odnijela sva tri boda. U vrlo zanimljivom susretu pobjednik je odlučen tek u zadnjoj dionici utakmice. Igrala se 79. minuta kada je za goste dosuđen kazneni udarac, a precizan s bijele točke bio je Filip Hodak. Samo šest minuta kasnije Borna Marton postavlja konačan rezultat utakmice 0:2.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Dugom Selu gdje su istoimeni domaćini s 3:1 nadigrali Novigrad. Igrala se 44. minuta kada je goste u vodstvo doveo Ivan Bijelić. Domaćini su izjednačili u 55. minuti preko Ivana Filipovića koji je bio siguran s bijele točke. Do potpunog preokreta Dugo Selo je stiglo u samoj završnici, loptu u gostujuću mrežu poslali su David Žabec i Ivan Stjepanović za konačni rezultat 3:1.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za ostankom u ligi ostvarili su nogometaši Španskog koji su na domaćem terenu s 2:0 svladali HAŠK. Domaća je momčad bolje ušla u susret te je u 18. minuti preko Zvonimira Guliša došla u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 68. minuti kada je gostujući igrač Vladimir Vinković nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za konačnih 2:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Velikoj Gorici gdje je Kurilovec kao domaćin zaustavio vodeću momčad lige Vinogradara. Igrala se 22. minuta kada je goste u vodstvo doveo Igor Prijić, a samo šest minuta kasnije Marin Matoš vratio je susret u rezultatski egal 1:1. U nastavku susreta obje su momčadi imale prigode za pobjedu, ali rezultat se više nije mijenjao.

Dramatična utakmica odigrana je u Poreču gdje su nogometaši Jadrana u posljednjim sekundama susreta uspjeli doći do sva tri boda svladavši Vrbovec 2:1. Gosti su bolje ušli u utakmicu, te su preko Luke Nakića u devetoj minuti došli u vodstvo. Do kraja poluvremena Jadran je izjednačio, igrala se 34. minuta kada je Emanuel Valenta iz kaznenog udarca zabio za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u zadnjoj minuti kada je Valenta postigao svoj drugi pogodak na utakmici za veliko slavlje Jadrana.

Još jedna podjela bodova viđena je u Krapini gdje su domaći Zagorec i Krk miroljubivo odigrali susret bez pobjednika. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Matija Smrekar. Gosti su u 69. minuti došli do izjednačenja zahvaljujući Ediju Kuroltu. U 72. minuti Krk je ostao s igračem manje kada je crveni karton zaradio Paolo Gibičar. Brojčani višak domaćini nisu iskoristili, pa je utakmica na kraju završila 1:1.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Ponikvi koja je na domaćem terenu svladala Orijent 2:0. Na prvi pogodak čekala se 57. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Bartul Markušić. Pitanje pobjednika riješeno je osam minuta prije kraja utakmice kada je konačan rezultat 2:0 postavio Robert Katić.

Derbi začelja odigran je na Pešćenici gdje je Zagreb kao domaćin ostvario tek drugu prvenstvenu pobjedu savladavši Maksimir 2:1. Nakon sat vremena igre gosti su preko Marina Tomšića došli u vodstvo. Uzbuđenja su čekala do same završnice susreta kada su domaćini u par minuta u potpunosti preokrenuli rezultat. Igrala se 87. minuta kada je Marko Bubnjić zabio za 1:1, a samo dvije minute kasnije pogodak vrijedan sva tri boda postiže Mato Barišić.