Zimski sportovi

Hrvatski brzoklizač Martin Kolenc osvojio 28. mjesto na Svjetskom prvenstvu

Sportnet, Mihaela Bradovski • utorak, 12.03.2019.

Završio je najvažniji događaj sezone za brzoklizački sport. Od 8. do 10. ožujka Sofija je bila mjesto susreta najboljih svjetskih brzoklizača i poprište borbe za titulu svjetskog prvaka.

Tijekom tri intenzivna natjecateljska dana jurilo se vrtoglavim brzinama u spektakularnoj sofijskoj Areni Armeec.

Među 140 natjecatelja iz 37 zemalja, nastupili su i hrvatski predstavnici. Martin Kolenc je ostvario izvrsne rezultate u dvjema disciplinama: 500 m i 1000 m. U obje je discipline osvojio 28. mjesto što je do sada najbolji plasman u tim disciplinama za hrvatsko brzo klizanje na svjetskim prvenstvima. Valentina Aščić zbog bolesti nije nastupila drugog dana natjecanja.

Svjetski su tron očekivano osvojile vodeće nacije u ovom sportu, Korejac Lim Hyo Jun i Nizozemka Suzanne Schulting.

Iduće natjecanje za hrvatske reprezentativce je završnica Europskog kupa u Rostocku (22.-24. ožujka).