SEHA liga, 18. kolo, 13.03.2019, 17:30 h
Nexe Našice
Nexe Našice 26:29 Meškov Brest
Meškov Brest

Meškov Brest odnio pobjedu iz Našica, Nexe porazom zaključio regularni dio sezone

Petar Jenjić • srijeda, 13.03.2019.

Rukometaši Nexea upisali su poraz u posljednjem susretu regularnog dijela Regionalne lige. Na domaćem terenu izgubili su od Meškov Bresta sa 29:26...

Glavni cilj Nexea u današnjoj utakmici protiv Meškov Bresta bio je ne izgubiti s pet ili više razlike. To su Našičani uspjeli i ostvariti te će regularni dio sezone zaključiti ispred bjeloruske momčadi koja je u Našicama slavila rezultatom 29:26.

Prvo poluvrijeme završilo je neodlučenim rezultatom (17:17), no nije se tako činilo dobrim dijelom prvih 30 minuta. Našičani su gotovo pa cijelo vrijeme bili u prednosti. U dva su navrata vodili s tri razlike (7:4, 11:8), ali to nije bilo dovoljno da na odmor ode s vodstvom. Meškov je u posljednjoj minuti došao do šestog izjednačenja u prvom poluvremenu.

Nastavak susreta Nexe je otvorio pogotkom nakon čega je u sljedećih osam minuta uslijedila serija bjeloruske momčadi od 6:0 kojom je stigla do pet golova viška (23:18). Još su u jednom navratu gosti imali pet pogodaka prednosti, ali Nexe nije dopustio više. Domaćin je nekoliko puta do kraja utakmice stigao na minus dva, no nije uspio preokrenuti i upisati pobjedu.

Goste je do pobjede predvodio Darko Đukić s devet golova, dok su Artsiom Selviasiuk i Andrej Jaščanka dodali po pet pogodaka.

Najbolji je u redovima Nexea bio Halil Jaganjac s pet golova, dok je četiri gola uz stopostotan učinak postigao Vladan Lončar.