Barcelona u završnici pregazila Lyon i izborila četvrtfinale

Petar Jenjić • srijeda, 13.03.2019.

Nogometaši Barcelone svladali su Lyon s visokih 5:1 na Camp Nou i prošli u sljedeću fazu Lige prvaka. Nije se činilo da će biti tako jednostavno, ali postigli su tri pogotka u razmaku od 78. do 86. minute i na kraju uvjerljivo slavila...

Zasigurno su svi navijači Barcelone ostali razočarani prvom utakmicom u Lyonu koja je završila bez pogodaka. Ipak, francuska momčad u drugom susretu, onom na Camp Nou, nije uspjela prirediti iznenađenje i izboriti ulazak među osam najboljih

U konačnici je katalonska momčad stigla do pobjede 5:1 te tako ponovno izborila četvrtfinale Lige prvaka. Pitanje oko prolaska gotovo da je riješila već u prvih 45 minuta tijekom kojih je postigla dva pogotka. Gosti su uspjeli smanjiti i donijeti malo drame, no domaćin je u razmaku od osam minuta postigao još tri pogotka i riješio pitanje prolaska dalje.

Već u četvrtoj minuti Barcelona je mogla doći do vodstva, kombinirali su Messi i Suarez, a u konačnici je udarac prema golu uputio Argentinac, no Lopes je odbio loptu u korner. Opasno je prijetila katalonska momčad u uvodnim minutama, jednom je pokušao i Lyon preko Ndombelea, no rezultat se nije promijenio do 18. minute.

Upravo tada Barcelona je dobila priliku s 11 metara doći u vodstvo nakon što je Denayer skrivio prekršaj nad Suarezom. Loptu je uzeo Messi, prekrasnom "panenkom" matirao protivničkog vratara i doveo domaćina u vodstvo. Bio je to njegov 61. pogodak na Camp Nou u Ligi prvaka u ukupno 61. nastupu. Uz to, došao je do brojke od 35 ili više golova u svakoj od svojih posljednjih 11 sezona u svim natjecanjima.

Nakon nešto više od pola sata igre Barcelona je podebljala svoje vodstvo svojom jednom klasičnom akcijom. Arthur je uposlio Suareza na rubu kaznenog prostora, Urugvajac je izbacio jednog braniča Lyona, utrčao u šesnaesterac i proigrao Coutinha koji je samo trebao proslijediti loptu u mrežu.

Na početku drugog poluvremena Messi se mogao i drugi puta upisati u strijelce, proigrao ga je Suarez, a igrač Barcelone prebacio vratara Lyona, no pogodak je malo ispred linije zaustavio Marcal. Ipak, nije se Lyon predavao, a malo prije nego je prošlo točno sat vremena na semaforu, smanjio je zaostatak.

Izvela je francuska momčad korner, a u velikoj gužvi domaća obrana nije uspjela otkloniti opasnost. Jednu visoku loptu uspio je primiriti Lucas Tousart na deset metara i prizemnim udarcem pospremiti u gol. Narednih desetak minuta gosti su bili opasniji, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

I onda je u razmaku od 78. do 81. minute Barcelona postigla dva pogotka i riješila pitanje pobjednika. Prvo je Messi lijepom solo akcijom zabio za 3:1, nakon čega je kontru istrčao Gerard Pique i poentirao na asistenciju večerašnjeg dvostrukom strijelca.

Konačan je rezultat postavio Ousmane Dembele u 86. minuti. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u dresu Barcelone.