Warriorsi i bez Duranta zaustavili niz Rocketsa, Bender ponovno starter u porazu Sunsa

Branimir Korać • četvrtak, 14.03.2019.

Utakmica večeri u NBA ligi odigrana je u Houstonu gdje su Rocketsi ugostili Warriorse koji su upisali pobjedu 106:104. Phoenix Sunsi poraženi su kod kuće od Jazzera, a Dragan Bender ponovno je krenuo u početnoj petorci...

Serija od devet uzastopnih pobjeda Houston Rocketsa zaustavljena je u Houstonu gdje su Rocketsi poraženi od Warriorsa sa 106:104. Golden State bio je bez Kevina Duranta, no to mu nije predstavljalo problem i stigao je do pobjede.

U prva tri ovosezonska međusobna dvoboja bolji su bili Rocketsi, no ovdje je pobjedu odnio Golden State koji je tako spriječio Rocketse da upišu sve četiri pobjede ove sezone u međusobnim dvobojima. U zadnjoj dionici Rocketsi su zaostajali čak 14 poena, ali uspjeli su se spustiti na samo poen zaostatka 11 sekundi prije kraja, nakon toga Stephen Curry ubacuje dva slobodna bacanja, James Harden samo jedno i domaćin bilježi poraz.

Klay Thompson predvodio je goste s 30 poena (5/10 trica) i šest skokova, DeMarcus Cousins dodao je 27 poena, osam skokova i sedam asistencija, a Steph Curry 24 poena i pet asistencija. Kod domaćina James Harden ubacio je 29 poena uz deset asistencija, Chris Paul dodao je 24 poena uz šest skokova, a Clint Capela 13 poena uz 13 skokova.

Phoenix Sunsi kod kuće su poraženi od Jazzera sa 114:97. Zadnja dionica bila je ključna, nju su Jazzeri dobili s visokom prednosti i u konačnici glatko slavili. Dragan Bender ponovno je krenuo u startnoj petorci i odradio 14 minuta za vrijeme kojih je ubacio tri poena (1/1 za tri) uz tri skoka.

Donovan Mitchell bio je prvo ime susreta, ubacio je 26 poena (pet skokova) od čega njih 16 u drugom poluvremenu, a po 18 poena dodali su Derrick Favors (sedam skokova, sedam asistencija) i Rudy Gobert (20 skokova). Kod Sunsa Devin Booker ubacio je 27 poena uz šest asistencija, a Kelly Oubre dodao je 18 poena. DeAndre Ayton naletio je na zid i ostao na samo dva poena za 33 minute.

Oklahoma City Thunder lakoćom je stigao do pobjede protiv Brooklyn Netsa sa 108:96. U drugom poluvremenu Russell Westbrook razigrao je i ostatak momčadi i Netsi nisu imali previše šanse.

Westbrook je susret završio s 31 poenom, 12 skokova i 11 asistencija, a Paul George dodao je 25 poena i devet skokova. U gostujućem sastavu Spencer Dinwiddie ubacio je 25 poena uz pet skokova, a D'Angelo Russell 14 poena uz sedam asistencija.

Detroit je na očajan način otvorio zadnju četvrtinu i upisao ružan poraz u Miamiju. Heat je u drugo poluvrijeme krenuo serijom čak 21:0 i na kraju je visoko slavio.

Predvodili su ga Justise Winslow sa 16 poena i pet skokova, Dion Waiters s 14 poena i Hassan Whiteside s 13 poena i 11 skokova. Kod poraženih Blake Griffin ubacio je 13 poena, a Wayne Ellington 11.

Washington Wizardsi bili su bolji od Orlanda sa 100:90 uz 23 poena Bradleyja Beala i 21 poen i deset skokova Thomasa Bryanta. Nikola Vučević imao je 20 poena i 14 skokova.