Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 16.03.2019, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 430

Jan Šneler • subota, 16.03.2019.

U 25. kolu HT Prve lige, Lokomotiva je na svom terenu pobijedila Slaven Belupo s 3:1 i došla do prve pobjede nakon pet susreta...

Lokomotiva je na svom terenu slavila protiv Slaven Belupa i opravdala status favorita. Domaći sastav nije bio pretjerano uvjerljiv, ali protiv gostiju iz Koprivnice, Lokomotiva je pokazala izuzetno efikasno i ubojito lice.

U prvom dijelu nije bilo previše prilika, a Slaven Belupo držao je inicijativu. Ipak, niti jedna momčad nije uspijevala doći do pogotka sve do 34. minute kada Slaven Belupo biva nagrađen za bolji ulazak u susret. Toni Datković je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a Ivan Krstanović bio je precizan i doveo Slaven Belupo u vodstvo.

Primljeni pogodak probudio je domaće koji su vrlo brzo došli do izjednačenja. U 42. minuti, Dejan Radonjić donosi Lokomotivi neriješenih 1:1.

U nastavku susreta, Slaven Belupo imao je prividnu inicijativu, više lopte u nogama, ali Lokomotiva je bila ubojita. Već u 49. minuti Đorđe Rakić je doveo domaći sastav u vodstvo, da bi u 72. minuti Radonjić svojim drugim golom postavio konačnih 3:1.