Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 16.03.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 11.239

Branimir Korać • subota, 16.03.2019.

Hajduk je u 25. kolu ugostio posljednjeplasiranu momčad prvenstva Rudeš i glatko slavio s 3:0. Gosti su pali u završnici susreta nakon što su do 80. minute imali samo gol zaostatka...

Senzacija na Poljudu nije se dogodila, Hajduk je slavio protiv Rudeša s 3:0 i tako nastavio s dobrim rezultatima u nastavku sezone. Rudeš je u prošlom kolu upisao prvu ovosezonsku pobjedu, ovdje je izdržao do 80. minute, gubio samo 1:0 i imao nekoliko prilika za poravnanje, ali nakon što je Jairo povisio na 2:0, sve je riješeno.

Hajduk je od početka bio bolji protivnik i stvorio je više prilika i već u osmoj minuti imao je prvu priliku. Tudor je dodao za Jradija koji je opasno ubacio, lopta je došla do Palaverse, a nakon tog i ponovno do Tudora koji je pucao preko gola.

Domaćin je napadao i prijetio golu Banića, ali teško je dolazio do onih pravih prilika. Ipak u 32. minuti stigao je do vodstva. Pogriješio je Smoljo koji dodaje za Tahiraja, on dolazi sam pred Banića, gura loptu prema golu, a Caktaš ju je iz blizine poslao u mrežu.

U zadnjih deset minuta prvog dijela zaprijetio je i Rudeš. Prvo je Lisakovič odlično ušao u 16 metara i gađao suprotni kut, ali lopta je otišla malo pokraj gola da bi nakon toga pucao i Kovačević, ali također pokraj gola.

Bjelorus Lisakovič bio je najopasniji igrač gostiju i ponovno je zaprijetio i u prvih 15 minuta drugog dijela. U nekoliko navrata opasno je pucao, Posavec je imao pune ruke posla, ali mreža se nije tresla.

U zadnjih 20 minuta gosti su ipak počeli padati. Hajduk je sve više pritiskao i u 80. minuti stigao je do drugog gola. Jradi je proigrao Jaira koji je dobro pucao i zabio za 2:0. U sudačkoj nadoknadi točku na i stavio je Caktaš, Jairo je bio asistenta, a Caktaš s 11-12 metara snažnim udarcem postavio konačnih 3:0.

Zaslužena pobjeda Splićana koji su odigrali dobru utakmicu, a Rudešu je nedostajalo ipak malo više snage da bi mogao duže igrati u ovom ritmu te držati Hajduk u problemima.