Vodeni sportovi

Jadran glatko slavio protiv Nijemaca u Splitu

Jan Šneler • subota, 16.03.2019.

U desetom kolu LEN Lige prvaka, splitski Jadran došao je do nove pobjede i barem privremeno preuzeo peto mjesto u skupini B...

Veliku pobjedu izborio je splitski Jadran u desetom kolu LEN Lige prvaka. Protiv njemačkog Spandaua veći dio susreta Splićani su bili bolji i na kraju potpuno zasluženo slavili rezultatom 14:8.

Prvu četvrtinu gosti su najbolje odradili. Igralo se gol za gol i u toj situaciji bolji su bili Nijemci predvođeni Lucasom Gielenom koji je postigao dva pogotka. Nakon odigranih osam minuta Spandau je vodio s 2:3.

Ipak, sve nakon toga pripalo je Splićanima. Već u drugoj četvrtini Jadran je preokrenuo rezultat i došao do vodstva te na odmor otišao sa 6:5.

Nakon poluvremena Splićani konačno dolaze i do dva pogotka razlike (7:5), a golom Anđela Šetke tri minute do kraja četvrtine, Jadran vodi s 9:6. Tu se polako utakmica prelamala, a Splićani su nastavili s odličnom igrom.

U posljednjoj četvrtini Jadran je u potpunosti potopio goste. Sjajnom obranom sačuvali su mrežu, a u napadu fantastično koristili igrača više i na kraju slavili s uvjerljivih 14:8.

Najbolji je kod Jadrana bio Marin Delić s tri pogotka, dok je za goste Nikola Dedović dodao četiri gola.