Kolar zabio na asistenciju velikog Kube Blaszczykowskog

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.03.2019.

Poljaci su ovog vikenda igrali susrete 26. kola, a do vrlo vrijedne pobjede stigla je Wisla koja je u Krakowu bila bolja od Cracovije s 3:2...

Wisla je povezala dvije pobjede i nastavlja s bitkom za Ligu za prvaka. Slavila je i protiv Cracovije koju je dobila s 3:2 na svom travnjaku, a doprinos pobjedi pružio je i Marko Kolar.

Kolar je krenuo od prve minute i bio je strijelac pogotka u 19. minuti za 2:0 i to na dodavanje Jakuba Blaszczykowskog, čovjeka koji je skupio više od 100 nastupa za poljsku reprezentaciju.

Inače Wisla je povela pet minuta ranije golom Krzysztofa Drzazge, a Blaszczykowski je povisio na 3:0 nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu. Gosti su u završnici susreta samo smanjili na konačnih 3:2 preko Španjolca Airama i Filipa Piszczeka.

Kolar je igrao do 80. minute, a Niko Datković kod gostiju nije ulazio u igru.

Spomenimo i kako je Božo Musa odigrao svih 90 minuta u porazu Legnice 2:1 kod Piasta, a punu minutažu imao je i Luka Marić u remiju arke bez pogodaka u gostima kod Zaglebiea.