Vihoru pripao dvoboj kola, Čepin pao u Ždralovima

Ivan Šola • ponedjeljak, 18.03.2019.

Odigrano je 18. kolo Treće HNL Istok u kojem vodeći dvojac Cibalia i Čepin nije uspio doći do pobjeda na gostovanjima u Vukovaru odnosno u Ždralovima. U dvoboju kola Vihor je bio bolji od Marsonije, dok je u Požegi Slavonija minimalnim rezultatom svladala Koprivnicu. Najefikasnija utakmica kola bila je u Belišću gdje su gledatelji vidjeli šest pogodaka u pobjedi Belišća nad Slogom. Prve gostujuće pobjede ostvarili su Bjelovar i Slavija, dok je u nedjelju Bedem bio bolji od Đakova.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši Slavije ostvarili prvu gostujuću pobjedu, a usput nanijeli prvi domaći poraz Orioliku. Igrala se 34. minuta kada je glavni sudac utakmice Patrik Kolarić dosudio kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 0:1 bio je Mario Abramović. Šanse domaće momčadi za pozitivan rezultat smanjio je Slaven Barišić koji je zaradio izravni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju susreta kada iz kontre Marko Grbeš postavlja konačan rezultat utakmice 0:2.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Belišću gdje je su gledatelji mogli vidjeti šest pogodaka u slavlju domaće momčadi 4:2 protiv Sloge iz Nove Gradiške. Gosti su bolje ušli u susret, te su na isteku pola sata igre preko Tomislava Marjanovića došli u vodstvo. Do kraja poluvremena Belišće je u rezultatski egal vratio Filip Radovanović. Domaćini su sredinom drugog dijela riješili pitanje pobjednika zahvaljujući dvostrukom strijelcu Zoranu Ratkoviću. U smiraju susreta Ivan Mandić povisio je rezultat na 4:1, da bi na samom kraju utakmice Roberto Ćosić postavio konačan rezultat 4:2.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Borovom naselju gdje su Vukovar i Cibalia miroljubivo podijelili bodove. U vrlo siromašnoj utakmici gosti su imali inicijativu tijekom svih 90 minuta, ali su se domaćini odlično branili, te osvojili veliki bod u borbi za ostankom u ligi.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu svladali Čepin 2:0. Igrala se 23. minuta utakmice kada je Vedran Mlinarić prekrasnim zgoditkom iz slobodnog udarca doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 64. minuti kada je nakon odlične akcije Hrvoje Trupac glavom iz blizine poslao loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:0.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Bjelovara koji su upisali prvu gostujuću pobjedu svladavši u Jurjevcu Zrinski s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 89. minuti kada Željko Ostrman neobranjivo šalje loptu u mrežu za velika tri boda put Bjelovara.

Dramatična utakmica odigrana je u Ivankovu gdje su nogometaši Bedema u posljednjoj minuti susreta stigli do sva tri boda svladavši Croatiju iz Đakova 2:1. Tek što se krenulo s centra Bedem je u prvoj minuti došao u vodstvo zahvaljujući Ivanu Kolediću. Gosti su do izjednačenja stigli u 17. minuti kada grešku u domaćoj obrani koristi Tomas Grgačević i postiže pogodak za 1:1. Kada se očekivalo da će utakmica završiti podjelom bodova, u posljednjoj minuti Antun Vuksanović preciznim udarcem postavlja konačan rezultat susreta 2:1.

Derbi kola odigran je u Jelisavcu gdje je Vihor u završnici slomio Marsoniju, te tako skočio na drugo mjesto na tablici. Uzbuđenja su čekala do 82. minute utakmice kada su domaćini zahvaljujući Saši Kuburiću došli u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je četiri minute kasnije, kada je konačan rezultat 2:0 postavio Matej Jović.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavonije iz Požege koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 bili bolji od Koprivnice. Jedini pogodak na utakmici postignut je u ranoj fazi susreta, igrala se 17. minuta kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Matej Peharda i rutinski pospremio loptu u mrežu za 1:0.