Čudesni James Harden napunio koš Spursa, Netsi potpuno eliminirali Lakerse iz doigravanja

Petar Jenjić • subota, 23.03.2019.

Noćas je odigrano još pet utakmica na NBA parketima, a posebno treba izdvojiti veliku večer Jamesa Hardena u pobjedi protiv Spursa, kao i pobjedu Brooklyn Netsa protiv LA Lakersa koji tako i službeno ostaju bez ikakvih šansi za doigravanje...

Niz od četiri poraza prekinula je Oklahoma City Thunder na vrlo teškom gostovanju kod Toronto Raptorsa koji su igrali bez Kylea Lowryja. U konačnici su do pobjede stigli rezultatom 116:109. Raptorsi su tijekom treće četvrtine imali 13 koševa viška, no upravo su tu dionicu gosti zaključili serijom 20:4 te preuzeli vodstvo. Šest i pol minuta prije kraja utakmice Thunder je imao deset koševa viška (101:91), a prednost je sačuvao do kraja.

Paul George s 28 poena, šest skokova i pet asistencija predvodio je Oklahomu, Dennis Schroeder dodao je 28 koševa (12 u posljednjoj četvrtini), šest skokova i sedam asistencija, a Russell Westbrook 18 koševa, 12 skokova i 13 asistencija.

Najbolji je kod Raptorsa bio Kawhi Leonard s 37 koševa i šest skokova, Pascal Siakam dodao je 25 poena i pet skokova, a Danny Green 19 poena i sedam skokova.

Na pitanje poslije utakmice tko može zaustaviti Jamesa Hardena, njegov trener Mike D'Antoni kazao je: "Samo ja, jer ga mogu staviti na klupu." Takav je nekako i bio dojam nakon sinoćnje sjajne izvedbe u kojoj su Houston Rocketsi na njegovim krilima svladali San Antonio Spurse sa 111:105.

Već je u prvoj četvrtini stigao do 27 poena, a devet minuta prije isteka treće četvrtine prešao je i 40 koševa. Rocketsi su vodili veći dio utakmice, ali Spursi su u završnicu ipak ušli s prednošću. Tako su vodili sa 100:94, četiri minute prije kraja, no Houston je okrenuo zaostatak serijom 13:2 i stigao do pobjede.

Harden je susret zaključio sa 61 poenom (10/21 za dva, 9/13 za tricu, slobodna bacanja 14/17) i sedam skokova. Nijedan igrač nije zabio više protiv momčadi koju vodi Gregg Popovich. Slijedio ga je Chris Paul s 18 koševa i pet asistencija.

Bryn Forbes s 20 koševa i pet skokova te Derrick White s 18 poena i osam skokova bili su najbolji u redovima Spursa.

Ono što se moglo pretpostavljati u posljednje vrijeme, noćas je dobilo i službenu potvrdu. Los Angeles Lakersi sigurno će propustiti doigravanje šestu uzastopnu sezonu što je rekord franšize. U Staples Centru svladali su ih Brooklyn Netsi sa 111:106 te tako stigli do druge uzastopne pobjede nakon tri uzastopna poraza u seriji od sedam uzastopnih gostovanja.

Momčadi su se izmijenile u vodstvu čak 23 puta tijekom utakmice, a Netsi su posljednji puta prešli u prednost pet i pol minuta prije kraja susreta (98:97). Do kraja dvoboja više ju nisu ispustili, iako su Lakersi imali svojih prilika u završnici.

Joe Harris s 26 poena predvodio je Netse do pobjede, D'Angelo Russell dodao je 21 koš i 13 asistencija, a Spencer Dinwiddie 19 poena.

Najbolji je kod Lakersa bio JaVale McGee koji je ostvario učinak karijere s 33 poena, 20 skokova i šest blokada. LeBron James dodao je 25 koševa, devet skokova i 14 asistencija.

NBA:
Orlando Magic - Memphis Grizzlies 123:119 (Fournier 27p, 8sk, 6as / Dorsey 29p, 9as, Valančiunas 23p, 24sk)
Toronto Raptors - Oklahoma City Thunder 109:116
Houston Rockets - San Antonio Spurs 111:105
Milwakee Bucks - Miami Heat 116:87 (Antetokounmpo 27p, 8sk, 7as / Whiteside 14p, 9sk)
LA Lakers - Brooklyn Nets 106:111