Karolina Pliškova ipak prejaka za Petru Martić u drugom kolu Miamija

Petar Jenjić • subota, 23.03.2019.

Petra Martić zaustavljena je u drugom kolu Miamija, bolja je od hrvatske tenisačice u dva seta bila Čehinja Karolina Pliškova...

Drugo kolo Mastersa u Miamiju bilo je kobno za Petru Martić koja je igrala protiv pete nositeljice Karoline Pliškove. Češka tenisačica pokazala je u konačnici kvalitetu više te slavila sa 6:4, 6:4 nakon sat i 19 minuta igre. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i prva pobjeda Pliškove.

Hrvatska tenisačica u prvom setu nije imala nijednu break priliku na servis protivnice. Spasila je dvije šanse Pliškove u šestom gemu, međutim izgubila je servis pri zaostatku 5:3. Peta nositeljica nakon toga je lakoćom zaključila set u svoju korist.

Odmah na startu drugog seta češka je tenisačica stigla do breaka i vodstva od 2:0, no ovoga puta Martić se uspjela vratiti i izjednačiti na 3:3. Međutim, kao i u prvom setu, servis je izgubila u trenutku kada gotovo da i nema povratka. Pliškova je povela s 5:4 i sigurnom igrom na servisu stigla do pobjede.

Dodajmo i to kako će Pliškova u sljedećem kolu igrati protiv Francuskinje Alize Cornet.