Švicarci krenuli u kvalifikacije pobjedom u Gruziji, Gavranović od prve minute

Branimir Korać • subota, 23.03.2019.

Švicarska odnosi sva tri boda iz Tbilisija gdje je svladala Gruziju s 2:0. Domaćin je izdržao malo manje od sat vremena, a onda su gosti poveli i krenuli prema pobjedi...

Zaslužena pobjeda Švicarske u prvom nastupu u novom kvalifikacijskom ciklusu. Gostovali su u Tbilisiju i slavili protiv Gruzije s 2:0 zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

Imali su nešto pokušaja i Gruzijci, ali nisu ih iskoristili, no one švicarske bile su izraženije i brojnije te su gosti zasluženo slavili.

Rano su gosti zaprijetili, već u šestoj minuti Ricardo Rodriguez pucao je dobro, ali Loria je bio spreman. U drugom dijelu prijetio je i Mario Gavranović, ali lopta nije završila u mreži da bi u 57. minuti Švicarska stigla do vodstva.

Breel Embolo odlično je pronašao u 16 metara Stevena Zubera koji vrlo precizno gađa suprotni kut za 1:0.

Drugi gol stigao je u 80. minuti, Švicarci su pobjegli u kontranapad, lopta je došla do Zakarije koji rutinski pogađa za konačnih 2:0.

Zasluženo slavlje Švicarske u čijim redovima je Gavranović odradio 61 minutu prije nego ga je zamijenio Albian Ajeti.