PPD Zagreb oprostio se od četvrtfinala već u prvom susretu, očajan nastup i težak poraz

Branimir Korać • subota, 23.03.2019.

PPD Zagreb upisao je vrlo visok poraz u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Vardar je u zagrebačkoj Areni bio vrlo uvjerljiv s 27:18...

PPD Zagreb mora još na gostovanje u Skoplje, ali realne šanse za prolaz u četvrtfinale Lige prvaka nestale su već nakon prvog susreta. Užasan nastup u zagrebačkoj Areni, Vardar je odjurio do pobjede 27:18 i treba tek dovršiti posao u svojoj dvorani.

Vardar teško gubi u Skoplju i bilo je jasno da Zagreb mora stvoriti bilo kakvu prednost uoči uzvrata da bi imao ikakvu šansu. No umjesto toga, završio je u minusu od devet golova te četvrtfinale ostaje samo san. Teško je zamisliti scenarij prema kojem ovaj Zagreb u Skoplju pobjeđuje ovaj Vardar s dvoznamenkastom razlikom.

Od samog starta nije išlo kako su se domaćini nadali. Dok je Dainis Krištopans punio mrežu PPD-a, Zagreb je prvi pogodak postigao tek u sedmoj minuti, a onda je uslijedilo novih pet minuta pauze i domaćin nikako nije mogao uhvatiti ritam.

Srećom Vardar nije uspio pobjeći na još veću prednost do zadnjih deset minuta prije odlaska na odmor, tu su gosti održavali tih tri razlike da bi završili poluvrijeme serijom 6:1 i na odmor odnijeli vodstvo 14:6.

Ništa se posebno nije promijenilo u drugom poluvremenu, Vardar je bez problema održavao visoku prednost, Zagreb nije mogao ispod minus šest, a deset minuta prije kraja susreta gosti su prvi put došli na dvoznamenkastu razliku.

Susret je okončan pobjedom gostiju 27:18 i tako najvjerojatnije osigurao četvrtfinale.

Po pet golova kod Vardara postigli su Krištopans i Igor Karačić dok je Dejan Milosavljev imao 14 obrana. Kod PPD Zagreba David Mandić zabio je pet golova.