U-21: Hrvatska remizirala u prijateljskoj s Talijanima

Jan Šneler • ponedjeljak, 25.03.2019.

U reprezentativnoj stanci, hrvatska U-21 selekcija odigrala je prijateljsku utakmicu u Frosinoneu protiv domaćina Italije...

Hrvatska U21 selekcija ovoga ljeta nastupit će na Europskom prvenstvu i izbornik Nenad Gračan svakako želi isprobati sve opcije prije početka priprema. U današnjem susretu protiv domaće Italije, Hrvatska nije briljirala, ali je željom i voljom uspjela doći do preokreta te konačnog remija.

Domaći su bili bolji u prvom dijelu susreta i vrlo brzo su kaznili greške hrvatskog sastava. Bio je to mat u par poteza. Prvo je u 22. minuti Alessandro Bastoni načeo Hrvatsku, a onda je četiri minute kasnije Manuel Locatelli povećao na 2:0.

Prijetio je potop hrvatskom sastavu, situacija nije bila sjajna, ali su mladi nogometaši izdržali do poluvremena. U nastavku su krenuli puno agresivnije i kvalitetnije te su vrlo rano stigli do smanjenja rezultata. Strijelac u 58. minuti bio je Alen Halilović. Pritisak Hrvatske urodio je plodom u samoj završnici susreta kada je Branimir Kalaica zabio za konačnih 2:2.