Premier liga, Liga za prvaka, 3. kolo, 26.03.2019, 18:00 h
RK Zagreb 34:21 Bjelin Spačva Vinkovci
Bjelin Spačva Vinkovci

PPD Zagreb u drugom poluvremenu pobjegao Vinkovčanima i visoko slavio

Branimir Korać • srijeda, 27.03.2019.

PPD Zagreb nastavlja s rutinskim odrađivanjem posla u Ligi za prvaka, a novu pobjedu ostvario je u Kutiji šibica protiv Spačve s 34:21...

Mirno su posao odradili rukometaši PPD Zagreba u trećem kolu Lige za prvaka, ugostili su Spačvu iz Vinkovaca i nisu dopustili iznenađenje. Gosti su se solidno držali u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta Zagreb je potpuno dominirao.

Nije bio potreban maksimalan angažman, bilo je dovoljno tek u drugom dijelu malo stisnuti gas i gosti su potpisali kapitulaciju.

U prvom dijelu Spačva se dobro držala, PPD Zagreb se uspio nakratko odvojiti na tri gola prednosti, ali gosti su se vratili da bi Sršenovim golom Zagreb odnio na odmor 14:12.

U nastavku susreta ipak drugačija priča. Angažiraniji nastup Zagreba u obrani doveo je i do većeg broja golova iz kontranapada pri čemu je prednjačio raspoloženi David Mandić.

Mandić je susret završio s osam golova, šest je dodao Sršen, a po pet Josip Božić Pavletić i Zlatko Horvat. Urh Kastelic priključio se s 11 obrana. Kod poraženih šest golova postigao je Marko Vignjević, a Ivan Ereš skupio je 12 obrana.