Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 28.03.2019, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 633

Jan Šneler • četvrtak, 28.03.2019.

U 26. kolu HT Prve lige, Slaven Belupo je na svom terenu došao do četvrte pobjede ove sezone i ostvario važne bodove u borbi za ostanak. S druge strane, Rudeš se dodatno zakopao na samo dno ljestvice i ostao na sedam bodova...

Nije pretjerano uzbudljiva bila utakmica 26. kola HT Prve lige u Koprivnici između Slaven Belupa i Rudeša. Već nakon desetak minuta gosti su ostali s igračem manje i bili prilično podređeni ostatak susreta. Farmaceuti ipak nisu uspjeli iskoristiti brojne prilike i s puno većom razlikom slaviti.

Nakon 14 minuta susreta, Matej Jelić iskoristio je nepažnju obrane Rudeša, pobjegao svojim čuvarima i išao sam na vratara. Vilibald Vuco napravio je prekršaj i zbog pravila o posljednjem igraču dobio direktni crveni karton. Rudeš je skoro u nastavku dobio pogodak jer je Mateas Delić pogodio gredu iz slobodnog udarca.

Nešto kasnije, Slaven je poveo. Delić je lijepo proslijedio loptu do Jelića koji bez problema zabija za vodstvo domaćeg sastava. Slaven Belupo je bio dominantniji, imao još nekoliko prilika, ali u 27. minuti stiže šok. Dragan Juranović je lijepo proigrao Vitalija Lisakoviča koji zabija za 1:1.

Rudešani su se s igračem manje uspjeli vratiti, ali samo nakratko jer već u 37. minuti, Krystian Nowak pogađa glavom za 2:1. U nastavku susret,a Slaven je potpuno dominirao i nizao odlične prilike. Ipak, do novog pogotka nisu uspjeli doći te je rezultat ostao nepromijenjen, 2:1.