Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 29.03.2019, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 830
Rijeka

Rijeka preživjela Kranjčevićevu i uzela tri važna boda, Lokosi nisu zaslužili poraz

Branimir Korać • petak, 29.03.2019.

Igor Bišćan nahvalio je Lokomotivu i najavio tešku utakmicu za njegovu momčad, ali isto tako i najavio kako će Rijeka ići na pobjedu. Tako je i bilo, Riječani su slavili s 2:1...

Ovaj put bez juniora u prvih 11, ali i dalje s nekim izostancima, Rijeka je doputovala u Kranjčevićevu. U zanimljivom dvoboju protiv Lokomotive na kraju je ipak slavila s 2:1 i tako nastavila pozitivnu seriju. Do dvoboja s Dinamom Rijeka je igrala dobro i bilježila pobjede, zatim je glatko poražena u Maksimiru da bi nakon toga svladala Osijek i sada bila bolja i od Lokomotive.

Riječani su ponovno na pravom putu, u ovom susretu Lokomotiva nije bila daleko barem od boda, ali na kraju su gosti ipak uzeli puni plijen.

Prva je zaprijetila Rijeka i to u 18. minuti kada je u kaznenom prostoru loptu dobio Gorgon, ali njegov pokušaj dobro je obranio Grbić.

Samo dvije minute kasnije Rijeka je stigla do vodstva. Ovaj put Grbić je pogriješio, loše je ispuzcao loptu koja je došla do Gorgona, a on ne griješi i zabija za 1:0.

Kako je odmicalo prvo poluvrijeme, tako je i Lokomotiva bila sve konkretnija i opasnija, ali lopta nije htjela u mrežu.

Od početka drugog dijela Lokosi su počeli nizati prilike i u 49. minuti došli su do poravnanja. Nakon ubačaja iz kornera Majstorović je bio viši u skoku od Velkovskog i glavom pogodio za 1:1.

Velkovski nije briljirao, imao je nekoliko loših reakcija, a jedna od njih rezultirala je pogotkom. Mogla je Lokomotiva i do potpunog preokreta kada je sredinom drugog dijela Jakić dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Sluga je sjajno obranio.

U 72. minuti Riječani vraćaju prednost na svoju stranu. Brza kontra gostiju, loptu je Kvržić ubacio za Puljića koji vraća prednost na stranu Rijeke.

Do kraja susreta pogodaka nije bilo, ali Lokomotiva je mogla do poravnanja. U sudačkoj nadoknadi Maružin je bio u odličnoj poziciji, no Sluga je obranio njegov pokušaj. Taj isti igrač je i protiv Dinama imao zicer na kraju, ali je tada pogodio vratnicu.

Lokomotiva ima za čim žaliti jer poraz nije zaslužila, a Riječani mogu slaviti Simona Slugu koji je u niz navrata sjajno reagirao.