Bogdanović ponovno preko 20 poena, Indiana poražena, Šarić skroman protiv bivše momčadi

Petar Jenjić • nedjelja, 31.03.2019.

Bojan Bogdanović bio je na svojoj već uobičajenoj razini, međutim, to nije pomoglo Indiana Pacersima koji su poraženi od Orlando Magica. Dario Šarić odigrao je skromno u porazu od Philadelphia 76ersa, dok je solidan bio Dragan Bender čiji su Sunsi tijesno izgubili od Memphisa...

Nade za ulazak u doigravanje i dalje su žive za Orlando Magic koji se noćas vratio na pobjedničke staze na neugodnom gostovanju kod Indiana Pacersa. U konačnici je stigao do pobjede 121:116 te tako stigao na omjer 38-39, "pola" utakmice iza Miami Heata koji je na omjeru 38-38 nakon sinoćnjeg slavlja kod New York Knicksa 100:92. Dodajmo kako u spomenutoj utakmici nije nastupio Mario Hezonja.

Orlando je zaostajao 57:56 nakon prvog poluvremena, a 92:90 nakon odigrane tri četvrtine, ali susret je ipak prelomio u svoju korist. Ključnim se pokazala trica Aarona Gordona dvije minute prije kraja za nedostižnih devet koševa razlike (115:106).

Upravo je vrlo dobri Gordon predvodio Magic do pobjede s 23 poena, deset skokova i sedam asistencija, Nikola Vučević dodao je 19 koševa, a Terrence Ross 16 poena.

Ponovno je vrlo dobru utakmicu za Indianu odradio Bojan Bogdanović koji je za 32 i pol minute dodao 22 poena (6/10 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i dvije asistencije. Prvo ime Pacersa bio je Darren Collison s 24 koša i devet skokova.

Philadelphia 76ersi učvrstili su svoje mjesto na Istoku s četiri i pol pobjede više od Indiane i Bostona, a noćas su slavili u gostima kod Minnesota Timberwolvesa sa 118:109. Gosti su odigrali sjajno u prvom poluvremenu tijekom kojeg su imali i 21 koš viška. Nakon 24 minute igre prednosti je iznosila 68:55, ali domaćin se ne predaje pa tako u završnici dolazi do samo minus tri (105:102). Međutim, u preostalih pet minuta Sixersi su nadigrali protivnika 13:6.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tobias Harris s 25 koševa i sedam skokova, Ben Simmons dodao je 20 koševa, 11 skokova i devet asistencija, a Jonah Bolden 19 koševa i osam skokova. Zanimljivo, Bolden je noćas do tog učinka stigao za 31 minutu, a u posljednjih devet utakmica odigrao je ukupno 20 minuta.

Andrew Wiggins s 25 koša, šest skokova i pet asistencija te Karl-Anthony Towns s 21 poenom i sedam skokova bili su najbolji kod Wolvesa. Dario Šarić bio je skroman protiv bivše momčadi s četiri poena (1/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), četiri skoka, jednom asistencijom te dvije ukradene lopte.

Memphis Grizzliesi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Phoenix Sunsa sa 120:115. Domaćin je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, imao i 18 koševa viška, a prednost je čuvao sve do završnice susreta. Tako je imao vodstvo od 106:104 pet minuta prije kraja nakon čega Grizzliesi uzvraćaju s pet uzastopnih poena. Od tog trenutka pa sve do isteka vremena Memphis vodstvo nije ispustio.

Odličnu večer imao je Jonas Valančiunas s 34 poena, 20 skokova i pet asistencija, a priključio mu se Mike Conley s 33 koša i pet asistencija.

Devin Booker bio je prvo ime Phoenixa s 48 koševa i 11 skokova. Dragan Bender dodao je osam koševa (0/1 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), devet skokova te po dvije asistencije, ukradene lopte i blokade, ali i tri izgubljene lopte.

NBA:
Indiana Pacers - Orlando Magic 116:121
New York Knicks - Miami Heat 92:100 (Emmanuel Mudiay 24p, 5sk / Dion Waiters 28p, 6as)
Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 109:118
Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 115:120