Croatia slavila u Stobreču, Zagora napokon došla do tri boda

Ivan Šola • ponedjeljak, 01.04.2019.

Odigrano je 21. kolo Treće HNL Jug u kojem su nogometaši Junaka domaćom pobjedom protiv Imotskog iskoristili kiks Uskoka, te se tako vratili na vodeće mjesto. Derbi kola u Ivanbegovini završio je bez pogodaka, dok je još jedna podjela bodova viđena u Klisu gdje su Uskok i Hrvace odigrali 2:2. Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Splita koji su u Opuzenu svladali Neretvanac s visokih 4:1. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Uranije i Neretve, dok je Zagora slavila nakon pola godine. Do velike gostujuće pobjede stigla je Croatia, koja se tako uključila u borbu za naslov.

Derbi kola odigran je u Ivanbegovini gdje su domaći Kamen i Primorac iz Biograda razočarali prisutne gledatelje odigravši utakmicu bez pogodaka. U utakmici s vrlo malo prilika, domaća je momčad bila nešto bolji protivnik, ali su se gosti uspjeli obraniti i tako odnijeli veliki bod s teškog gostovanja.

Dramatična utakmica odigrana je u Klisu gdje su Uskok i Hrvace u vrlo burnoj utakmici popraćenoj lošim suđenjem odigrali susret bez pobjednika 2:2. Gosti su već u petoj minuti utakmice zahvaljujući Anđelu Svalini došli u vodstvo, a samo deset minuta kasnije Duje Ribičić šalje loptu u mrežu za šokantnih 0:2. Do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti rezultat, igrala se 39. minuta kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Marko Baković i zabio za 1:2. U nastavku susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, a deset minuta prije kraja utakmice Uskok dolazi do izjednačenja preko Luke Pleštine. Na samom kraju susreta pokazana su čak tri crvena kartona, kod domaćih igru je napustio Luka Pleština, a kod gostiju Ante Vučković i Adolf Tomislav Tomić.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Baškoj Vodi gdje su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka u pobjedi Uranije 5:2 protiv Zmaja s Korčule. Briljirao je domaći napadač Mario Pejković koji je u prvom dijelu postigao tri zgoditka, dok je za goste zabio Mario Marić, pa je tako rezultat na poluvremenu iznosio 3:1. U nastavku susreta domaćini su nastavili dominirati i pitanje pobjednika riješili su sredinom drugog dijela kada je na 4:1 povisio Emanuel Rossetto. Do kraja susreta viđena su još dva zgoditka, prvo je svoj drugi pogodak postigao Mario Marić za 4:2, da bi konačan rezultat utakmice 5:2 postavio Joško Topić u samoj završnici.

Nakon dugih 15 utakmica bez pobjede nogometaši Zagore konačno su pronašli žrtvu, na domaćem terenu su iznenadili Jadran iz Ploča svladavši ih 2:0. Igrala se 43. minuta utakmice kada je Željko Sablić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 57. minuti kada su domaćini preko Brune Bitunjca postavili konačan rezultat 2:0.

Aktualni prvak lige Croatia iz Zmijavaca nastavlja s odličnim igrama u proljetnom dijelu prvenstva. Ovoga su vikenda na gostovanju u Stobreču svladali domaći Primorac s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 31. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ante-Dario Stipić.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretve koji su na domaćem terenu lakše od očekivanog s visokih 3:0 porazili goste iz Dubrovnika. Igrala se deveta minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Luka Juričić. Do kraja susreta Neretva je nastavila s dominacijom, stvarala je prilike, ali gosti su se držali sve do pred kraj utakmice. Pitanje pobjednika odlučeno je u razmaku od tri minute, prvo je u 78. minuti Ante Sršen zabio za 2:0, da bi dvije minute kasnije svoj drugi pogodak postigao Luka Juričić za konačnih 3:0.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Splita koji su na gostovanju u Opuzenu svladali domaći Neretvanac s visokih 4:1. Gosti su u vodstvo došli već u šestoj minuti kada je Antonio Kaćunko neobranjivo poslao loptu u mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena Ivan Beović donio je Splitu vodstvo od dva gola razlike. Na isteku sat vremena igre domaćini su zahvaljujući Domagoju Zovku smanjili na 1:2. Ipak na samom kraju susreta gosti su prelomili utakmicu, te su golovima Drage Gabrića i Duje Ivančevića postavili konačan rezultat utakmice 1:4.

Ljepotica kola odigrana je u Sinju gdje su nogometaši Junaka domaćom pobjedom protiv Imotskog ponovno skočili na prvo mjesto. Već u drugoj minuti utakmice Petar Šiško Bašić doveo je domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena viđena su još dva zgoditka, prvo je u 23. minuti Petar Botica povisio vodstvo na 2:0, da bi deset minuta kasnije Josip Cikojević smanjio na 2:1. Na isteku sat vremena igre gosti se vraćaju u rezultatski egal zahvaljujući drugom zgoditkom Josipa Cikojevića. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 88. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Leo Andrić za konačan rezultat utakmice 3:2.